Skip to main content
abvlabel.ru

abvlabel.ru

https://abvlabel.ru

Sidst scannet 28. juli 2026

En cookie-scanning af abvlabel.ru foretaget den 28. juli 2026 fandt 5 cookies og 5 tredjeparts-trackerforespørgsler. Vurderingen dækkede 10 sider fordelt på 10 unikke sidelayouts. Ingen samtykkeplatform blev fundet. Med 5 tredjepartsforespørgsler fra 3 leverandører opfylder sitet muligvis ikke GDPR- og ePrivacy-krav.

Cookies

5

Tredjeparts

0

Trackere

5

Leverandører

3

Samtykkebanner

Ikke fundet

Scanninger

1

Hvad denne opsætning mangler

  • Der blev ikke fundet nogen platform til samtykkehåndtering.

Compliance efter målgruppe

EU

✗ Ikke opfyldt

GDPR + ePrivacy · Forudgående samtykke (opt-in)

Storbritannien

✗ Ikke opfyldt

UK GDPR + PECR · Samtykkebaseret

USA

! Kræver opmærksomhed

CCPA/CPRA + state laws · Oplysning og opt-out

Canada

! Kræver opmærksomhed

PIPEDA + Québec Law 25 · Samtykkebaseret

Brasilien

! Kræver opmærksomhed

LGPD · Samtykkebaseret

Scannet fra EU; websteder kan vise andre bannere eller anden tracking i andre regioner. Vurderingerne afspejler observeret adfærd målt mod hver målgruppes regler.

Forbindelsessikkerhed

HTTPS understøttet

Omdirigerer HTTP til HTTPS

HSTS

Content Security Policy

Cookies

5 cookies fundet: 1 nødvendige, 3 analyse, 0 markedsføring

I alt

5

Nødvendige

1

Funktionelle

0

Analyse

3

Markedsføring

0

Ukendt

1

Filtrer efter kategori
Navn Domæne Kategori Udbyder Udløb Sikker HttpOnly Part
_ym_d før samtykke .abvlabel.ru Analytics Yandex.Metrica 365 d 1st
_ym_isad før samtykke .abvlabel.ru Analytics Yandex.Metrica 1 d 1st
_ym_uid før samtykke .abvlabel.ru Analytics Yandex.Metrica 365 d 1st
PHPSESSID abvlabel.ru Necessary PHP Session 1st
_ym_visorc før samtykke .abvlabel.ru Unknown - Udløbet 1st

Browserlagring sat af sitet

Navn Domæne Part
_ymBRC sat af mc.yandex.ru/tag.js:55:428 https://abvlabel.ru 1st før samtykke
_ym_synced sat af mc.yandex.ru/tag.js:55:428 https://abvlabel.ru 1st før samtykke
_ym98399008_lsid sat af mc.yandex.ru/tag.js:55:428 https://abvlabel.ru 1st før samtykke
_ym98399008:0_reqNum sat af mc.yandex.ru/tag.js:55:428 https://abvlabel.ru 1st før samtykke
_ym_uid sat af mc.yandex.ru/tag.js:55:428 https://abvlabel.ru 1st før samtykke
_ym_retryReqs sat af mc.yandex.ru/tag.js:55:428 https://abvlabel.ru 1st før samtykke
_ym_wv2rf:98399008:0 sat af mc.yandex.ru/tag.js:55:428 https://abvlabel.ru 1st før samtykke
__ym_tab_guid sat af mc.yandex.ru/tag.js:353:394 https://abvlabel.ru 1st før samtykke

Tredjepartstrackere

5 forespørgsler fundet fra 3 udbydere: Bitrix24, Yandex, Cloudflare Inc.

Analytics

1

Marketing

2

Necessary

2

Functional

0

Other

0

Leverandør Kategori Type Domæne
Bitrix24 før samtykke Bitrix24 tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) Analytics script bitrix.info
Yandex før samtykke Yandex tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script mc.yandex.ru
Yandex før samtykke Yandex tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script mc.yandex.com
Cloudflare Inc. Cloudflare CDNJS Necessary script cdnjs.cloudflare.com
Yandex Yandex tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script yandex.ru

Scan-historik

Én gennemført scanning: cookies og trackere fra scanningen den 28. juli 2026.

Seneste scanninger

28. juli 2026 5 5

Er abvlabel.ru din website?

Gør krav på sitet for at overvåge dine cookies og trackere, opsætte et compliant samtykkebanner med automatisk script-blokering og holde din cookiepolitik opdateret.