Skip to main content
acsopenscience.org

acsopenscience.org

https://acsopenscience.org

Sidst scannet 28. juli 2026

En cookie-scanning af acsopenscience.org gennemført den 28. juli 2026 fandt 3 cookies og 7 tredjeparts-trackerforespørgsler. Vurderingen dækkede 10 sider fordelt på 10 unikke sidelayouts. Sitet benytter Osano som sin samtykkeplatform. Hverken IAB TCF v2.3 eller Google Consent Mode v2 blev observeret ved vores kontrol. 7 tredjepartsforespørgsler blev registreret fra 4 leverandører.

Cookies

3

Tredjeparts

0

Trackere

7

Leverandører

4

Samtykkebanner

Osano

Scanninger

1

Hvad denne opsætning mangler

  • Google-tags blev observeret, men Google Consent Mode v2 blev ikke registreret.

Compliance efter målgruppe

EU

✗ Ikke opfyldt

GDPR + ePrivacy · Forudgående samtykke (opt-in)

Storbritannien

✗ Ikke opfyldt

UK GDPR + PECR · Samtykkebaseret

USA

✓ Opfylder denne model

CCPA/CPRA + state laws · Oplysning og opt-out

Canada

! Kræver opmærksomhed

PIPEDA + Québec Law 25 · Samtykkebaseret

Brasilien

! Kræver opmærksomhed

LGPD · Samtykkebaseret

Scannet fra EU; websteder kan vise andre bannere eller anden tracking i andre regioner. Vurderingerne afspejler observeret adfærd målt mod hver målgruppes regler.

Forbindelsessikkerhed

HTTPS understøttet

Omdirigerer HTTP til HTTPS

HSTS

Content Security Policy

Cookies

3 cookies fundet: 0 nødvendige, 0 analyse, 0 markedsføring

I alt

3

Nødvendige

0

Funktionelle

3

Analyse

0

Markedsføring

0

Ukendt

0

Filtrer efter kategori
Navn Domæne Kategori Udbyder Udløb Sikker HttpOnly Part
incap_ses_242_2876323 før samtykke .acsopenscience.org Functional Imperva Session 1st
nlbi_2876323 før samtykke .acsopenscience.org Functional Imperva Session 1st
visid_incap_2876323 før samtykke .acsopenscience.org Functional Imperva 364 d 1st

Browserlagring sat af sitet

Navn Domæne Part
_1785265948026 sat af cmp.osano.com/osano.js:1:53996 https://acsopenscience.org 1st før samtykke
osano_consentmanager_tattles sat af cmp.osano.com/osano.js:1:114461 https://acsopenscience.org 1st før samtykke
bc_local_storage_check sat af cmp.osano.com/osano.js:1:114461 https://acsopenscience.org 1st før samtykke
BCRevision_1785265948082 sat af cmp.osano.com/osano.js:1:114461 https://acsopenscience.org 1st før samtykke
BCRevision_1785265948083 sat af cmp.osano.com/osano.js:1:114461 https://acsopenscience.org 1st før samtykke
~~~ sat af cmp.osano.com/osano.js:1:114461 https://acsopenscience.org 1st før samtykke
_hjLocalStorageTest sat af cmp.osano.com/osano.js:1:114461 https://acsopenscience.org 1st før samtykke
_hjSessionStorageTest sat af cmp.osano.com/osano.js:1:114461 https://acsopenscience.org 1st før samtykke
_1785265952312 sat af cmp.osano.com/osano.js:1:53996 https://acsopenscience.org 1st før samtykke
BCRevision_1785265952364 sat af cmp.osano.com/osano.js:1:114461 https://acsopenscience.org 1st før samtykke
BCRevision_1785265952365 sat af cmp.osano.com/osano.js:1:114461 https://acsopenscience.org 1st før samtykke
_1785265952962 sat af cmp.osano.com/osano.js:1:53996 https://acsopenscience.org 1st før samtykke
BCRevision_1785265952998 sat af cmp.osano.com/osano.js:1:114461 https://acsopenscience.org 1st før samtykke
BCRevision_1785265952999 sat af cmp.osano.com/osano.js:1:114461 https://acsopenscience.org 1st før samtykke
_1785265952911 sat af cmp.osano.com/osano.js:1:53996 https://acsopenscience.org 1st før samtykke
BCRevision_1785265952978 sat af cmp.osano.com/osano.js:1:114461 https://acsopenscience.org 1st før samtykke
BCRevision_1785265952979 sat af cmp.osano.com/osano.js:1:114461 https://acsopenscience.org 1st før samtykke
_1785265955487 sat af cmp.osano.com/osano.js:1:53996 https://acsopenscience.org 1st før samtykke
BCRevision_1785265955540 sat af cmp.osano.com/osano.js:1:114461 https://acsopenscience.org 1st før samtykke
BCRevision_1785265955541 sat af cmp.osano.com/osano.js:1:114461 https://acsopenscience.org 1st før samtykke
_1785265954812 sat af cmp.osano.com/osano.js:1:53996 https://acsopenscience.org 1st før samtykke
BCRevision_1785265954897 sat af cmp.osano.com/osano.js:1:114461 https://acsopenscience.org 1st før samtykke
BCRevision_1785265954898 sat af cmp.osano.com/osano.js:1:114461 https://acsopenscience.org 1st før samtykke
_1785265956019 sat af cmp.osano.com/osano.js:1:53996 https://acsopenscience.org 1st før samtykke
BCRevision_1785265956062 sat af cmp.osano.com/osano.js:1:114461 https://acsopenscience.org 1st før samtykke
BCRevision_1785265956063 sat af cmp.osano.com/osano.js:1:114461 https://acsopenscience.org 1st før samtykke
_1785265964312 sat af cmp.osano.com/osano.js:1:53996 https://acsopenscience.org 1st før samtykke
BCRevision_1785265964358 sat af cmp.osano.com/osano.js:1:114461 https://acsopenscience.org 1st før samtykke
BCRevision_1785265964359 sat af cmp.osano.com/osano.js:1:114461 https://acsopenscience.org 1st før samtykke
_1785265965228 sat af cmp.osano.com/osano.js:1:53996 https://acsopenscience.org 1st før samtykke
BCRevision_1785265965299 sat af cmp.osano.com/osano.js:1:114461 https://acsopenscience.org 1st før samtykke
BCRevision_1785265965300 sat af cmp.osano.com/osano.js:1:114461 https://acsopenscience.org 1st før samtykke
_1785265966562 sat af cmp.osano.com/osano.js:1:53996 https://acsopenscience.org 1st før samtykke
BCRevision_1785265966580 sat af cmp.osano.com/osano.js:1:114461 https://acsopenscience.org 1st før samtykke
BCRevision_1785265966581 sat af cmp.osano.com/osano.js:1:114461 https://acsopenscience.org 1st før samtykke
_1785265959556 sat af cmp.osano.com/osano.js:1:53996 https://acsopenscience.org 1st før samtykke
BCRevision_1785265959715 sat af cmp.osano.com/osano.js:1:114461 https://acsopenscience.org 1st før samtykke
BCRevision_1785265959716 sat af cmp.osano.com/osano.js:1:114461 https://acsopenscience.org 1st før samtykke

Tredjepartstrackere

7 forespørgsler fundet fra 4 udbydere: ContentSquare, Google LLC, Microsoft, Osano

Analytics

4

Marketing

0

Necessary

0

Functional

0

Other

3

Leverandør Kategori Type Domæne
ContentSquare før samtykke ContentSquare tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) Analytics script static.hotjar.com
ContentSquare før samtykke ContentSquare tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) Analytics script vc.hotjar.io
Google LLC før samtykke Google Tag Manager Analytics script www.googletagmanager.com
Microsoft før samtykke Microsoft tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) Analytics script www.clarity.ms
Google LLC før samtykke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown script securepubads.g.doubleclick.net
Google LLC før samtykke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown script pagead2.googlesyndication.com
Osano Osano tracker domain (source: Disconnect.me, category: ConsentManagers) Unknown script cmp.osano.com

Scan-historik

Én gennemført scanning: cookies og trackere fra scanningen den 28. juli 2026.

Seneste scanninger

28. juli 2026 3 7

Er acsopenscience.org din website?

Gør krav på sitet for at overvåge dine cookies og trackere, opsætte et compliant samtykkebanner med automatisk script-blokering og holde din cookiepolitik opdateret.