Skip to main content
adventuretimesrentals.com

adventuretimesrentals.com

https://adventuretimesrentals.com

Sidst scannet 29. juli 2026

En cookie-scanning af adventuretimesrentals.com foretaget den 29. juli 2026 fandt 10 cookies og 16 tredjeparts-trackerforespørgsler. Vurderingen dækkede 10 sider fordelt på 10 unikke sidelayouts. Sitet bruger Complianz som sin samtykkeplatform. Hverken IAB TCF v2.3 eller Google Consent Mode v2 blev observeret ved vores kontrol. 16 tredjepartsforespørgsler blev registreret fra 8 leverandører.

Cookies

10

Tredjeparts

0

Trackere

16

Leverandører

8

Samtykkebanner

Complianz

Scanninger

1

Hvad denne opsætning mangler

  • Google-tags blev observeret, men Google Consent Mode v2 blev ikke registreret.
  • Ingen Afvis-mulighed på det første lag; det kræver ekstra trin at takke nej.

Compliance efter målgruppe

EU

✗ Ikke opfyldt

GDPR + ePrivacy · Forudgående samtykke (opt-in)

Storbritannien

✗ Ikke opfyldt

UK GDPR + PECR · Samtykkebaseret

USA

✓ Opfylder denne model

CCPA/CPRA + state laws · Oplysning og opt-out

Canada

! Kræver opmærksomhed

PIPEDA + Québec Law 25 · Samtykkebaseret

Brasilien

! Kræver opmærksomhed

LGPD · Samtykkebaseret

Scannet fra EU; websteder kan vise andre bannere eller anden tracking i andre regioner. Vurderingerne afspejler observeret adfærd målt mod hver målgruppes regler.

Forbindelsessikkerhed

HTTPS understøttet

Omdirigerer HTTP til HTTPS

HSTS

Content Security Policy

Cookies

10 cookies fundet: 0 nødvendige, 8 analyse, 0 markedsføring

I alt

10

Nødvendige

0

Funktionelle

2

Analyse

8

Markedsføring

0

Ukendt

0

Filtrer efter kategori
Navn Domæne Kategori Udbyder Udløb Sikker HttpOnly Part
mp_ec17ab267df6688013d497b75ddd3308_mixpanel før samtykke .adventuretimesrentals.com Analytics Mixpanel 365 d 1st
_ga før samtykke .adventuretimesrentals.com Analytics Google Analytics 1.1 yr levetid over 13 måneder 1st
_gat_gtag_UA_228674172_1 før samtykke .adventuretimesrentals.com Analytics Google Analytics Udløbet 1st
_ga_2CHJ9R6QSF før samtykke .adventuretimesrentals.com Analytics Google Analytics 1.1 yr levetid over 13 måneder 1st
_ga_9JMFPLXNDB før samtykke .adventuretimesrentals.com Analytics Google Analytics 1.1 yr levetid over 13 måneder 1st
_ga_EC6ZJ2LST1 før samtykke .adventuretimesrentals.com Analytics Google Analytics 1.1 yr levetid over 13 måneder 1st
_gcl_au før samtykke .adventuretimesrentals.com Analytics Google Analytics 90 d 1st
_gid før samtykke .adventuretimesrentals.com Analytics Google Analytics 1 d 1st
cmplz_saved_categories adventuretimesrentals.com Functional Complianz 365 d 1st
cmplz_saved_services adventuretimesrentals.com Functional Complianz 365 d 1st

Browserlagring sat af sitet

Navn Domæne Part
__mplss_2y0yfu27 sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_8a1kwcgw sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
mp_tab_id_fareharbor_ec17ab267df6688013d497b75ddd3308 sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:15:490 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
mp_gen_new_tab_id_fareharbor_ec17ab267df6688013d497b75ddd3308 sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:15:490 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
fareharbor-uuid sat af fareharbor.com/:1:93388 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_lmegcdpw sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mpq_ec17ab267df6688013d497b75ddd3308_pp:X sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:124:300 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mpq_ec17ab267df6688013d497b75ddd3308_pp:Y sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:124:479 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mpq_ec17ab267df6688013d497b75ddd3308_pp:Z sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:124:205 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_vjozg8eo sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mpq_ec17ab267df6688013d497b75ddd3308_ev:X sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:124:300 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mpq_ec17ab267df6688013d497b75ddd3308_ev:Y sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:124:479 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mpq_ec17ab267df6688013d497b75ddd3308_ev:Z sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:124:205 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mpq_ec17ab267df6688013d497b75ddd3308_pp sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:126:294 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mpq_ec17ab267df6688013d497b75ddd3308_ev sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:126:294 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_vri3r06w sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
_gcl_ls sat af www.googletagmanager.com/js https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
cmplz_cookie_data sat af adventuretimesrentals.com/complianz.min.js https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_j62bqq13 sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_f1cns0pn sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_82qmz7y1 sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_5lygzbbj sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_tcj9a6xl sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_y6zx39j6 sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_zh13ly2i sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_wk8p4lyc sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_g4pnegjp sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_m1e1wp6m sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_h69rov79 sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_ib5mt3pp sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_xa83z4ma sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_s9rdzr87 sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_tn1pxra8 sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_obay4otf sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_4e09qage sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_4keqo324 sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_ms81m2e3 sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_r2v88ysi sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_a13ugopg sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_4swma9jd sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_505rjk32 sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_pyxlj0jn sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_507vo3og sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_me0r395u sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_houzpxnn sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_q0yyt2by sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_hhv31wda sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_fs0q8u5t sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_ag13ytip sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_kv9tqgjt sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_ss41gh10 sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_khb10lrr sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_zkbbx5ci sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_1j0ffswv sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_gthz0cq3 sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_cdrhrfje sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_uqysvmmd sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_76aii1sv sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_56myf548 sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_kljk52jt sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_dragoq33 sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_x96caki5 sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_784zg10s sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_a1v9n72k sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_qgbyd069 sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_oi1fayfg sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_jpgldtiz sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_ysk2aq8u sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke
__mplss_1c0xycjj sat af cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:11:9 https://adventuretimesrentals.com 1st før samtykke

Tredjepartstrackere

16 forespørgsler fundet fra 8 udbydere: Automattic, FunctionalSoftware, Google LLC, Mixpanel, Mixpanel Inc....

Analytics

7

Marketing

1

Necessary

3

Functional

0

Other

5

Leverandør Kategori Type Domæne
Automattic før samtykke Automattic tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Analytics script stats.wp.com
FunctionalSoftware før samtykke FunctionalSoftware tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) Analytics script o10963.ingest.sentry.io
Google LLC før samtykke Google Tag Manager Analytics script www.googletagmanager.com
Google LLC før samtykke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) Analytics script region1.analytics.google.com
Mixpanel før samtykke Mixpanel tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) Analytics script api-js.mixpanel.com
Mixpanel Inc. før samtykke Mixpanel CDN Analytics script cdn.mxpnl.com
www.google.com før samtykke Analytics fetch www.google.com
Google LLC før samtykke Google Ads Marketing script www.google.com
Amazon Amazon tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script dipr2nuwo661l.cloudfront.net
Cloudflare Inc. Cloudflare CDNJS Necessary script cdnjs.cloudflare.com
Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script www.google.dk
Google LLC før samtykke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown script stats.g.doubleclick.net
Google LLC før samtykke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown script www.google-analytics.com
Google LLC før samtykke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown script ad.doubleclick.net
Google LLC før samtykke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown script region1.google-analytics.com
Google LLC før samtykke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown script googleads.g.doubleclick.net

Scan-historik

Én gennemført scanning: cookies og trackere fra scanningen den 29. juli 2026.

Seneste scanninger

29. juli 2026 10 16

Er adventuretimesrentals.com din website?

Gør krav på sitet for at overvåge dine cookies og trackere, opsætte et compliant samtykkebanner med automatisk script-blokering og holde din cookiepolitik opdateret.