alexezerskyphotography.com
Sidst scannet 1. august 2026
En cookie-scanning af alexezerskyphotography.com gennemført den 1. august 2026 fandt 20 cookies og 22 tredjeparts-trackerforespørgsler. Vurderingen dækkede 10 sider fordelt på 10 unikke sidelayouts. Ingen samtykkeplatform blev fundet. Med 22 tredjepartsforespørgsler fra 11 leverandører opfylder sitet muligvis ikke GDPR- og ePrivacy-krav.
Karakter for samtykkeadfærd
24 / 100
Dette websted satte flere sporingscookies, før den besøgende gav samtykke. I henhold til ePrivacy artikel 5(3) kræver disse forudgående samtykke.
Automatisk kontrol af de scannede sider på et givet tidspunkt; ikke juridisk rådgivning. Sådan fungerer vores check.
Håndhævelsesniveau for samtykke
-
1
Intet ikke-nødvendigt kører, før samtykke er givet. Det er den strenge læsning af ePrivacy artikel 5(3) og den stærkeste position.
-
2
Google-tags indlæses med lagring sat til afvist som standard og sender kun cookieløse pings før samtykke. Tilladt i Googles model, men ikke den strenge læsning af artikel 5(3).
-
3
Google Consent Mode v2 begrænser Google-tags, men andre trackere eller cookies blev observeret før samtykke.
-
4
Kører før samtykke Dette websted
Trackere eller cookies eksekveres, før den besøgende giver samtykke, uden at samtykkesignaler begrænser dem.
Indlæsningstidslinje før samtykke
Millisekunder fra navigationsstart til hver forespørgsel blev affyret eller hver cookie blev sat.
og 4 flere
Observeret før samtykke
Cookies sat før samtykke (20)
-
_gaanalytics · Google Analytics -
_gaanalytics · Google Analytics -
_ga_CB8MLZ3BZ3analytics · Google Analytics -
_ga_N8F3TWLE47analytics · Google Analytics -
_gat_UA-48425316-1analytics · Google Analytics -
_gcl_auanalytics · Google Analytics -
_gidanalytics · Google Analytics -
ahoy_visitanalytics · Ahoy -
ahoy_visitoranalytics · Ahoy -
_asf_sessionunknown -
AsfFirstVisitDateunknown -
AsfHistoricalVisitCountunknown -
AsfLastVisitDateunknown -
continue_shoppingunknown -
newVisitorunknown -
orderCountunknown -
userFootprintunknown -
website_auth_tokenunknown -
__stripe_midnecessary · Stripe -
__stripe_sidnecessary · Stripe
Sporingsanmodninger før samtykke (13)
- Google LLC region1.analytics.google.com sat af www.googletagmanager.com/js · ved 599 ms
- Google LLC www.googletagmanager.com sat af www.alexezerskyphotography.com/password_protected · ved 452 ms
- New Relic js-agent.newrelic.com sat af www.alexezerskyphotography.com/ornaments · ved 809 ms
- New Relic Inc. bam.nr-data.net sat af www.alexezerskyphotography.com/ornaments · ved 847 ms
- Stripe r.stripe.com sat af js.stripe.com/shared-5d0e2664623d8c8a0eb0bccb02f2f8a6.js · ved 3354 ms
- Stripe Inc. m.stripe.com angiv en cookie sat af m.stripe.network/out-4.5.45.js · ved 1571 ms
- www.google.com www.google.com sat af www.alexezerskyphotography.com · ved 431 ms
- Google LLC www.google.com sat af www.alexezerskyphotography.com · ved 431 ms
- Microsoft bat.bing.com sat af www.googletagmanager.com/gtm.js · ved 500 ms
- Microsoft Advertising bat.bing.net sat af bat.bing.com/bat.js · ved 512 ms
- Google LLC www.google-analytics.com sat af www.googletagmanager.com/gtm.js · ved 500 ms
- Google LLC ad.doubleclick.net sat af www.alexezerskyphotography.com/contact · ved 858 ms
- og 1 mere
Sådan testede vi
Browser: Chrome/150.0.7871.124 · Scannet fra: EU · Viewport: 1440×900 · Kontrolleret: 1 Aug 2026 11:00 - 1 Aug 2026 11:01
Cookies
20
Tredjeparts
0
Trackere
22
Leverandører
11
Samtykkebanner
Ikke fundet
Scanninger
1
Hvad denne opsætning mangler
- Der blev ikke fundet nogen platform til samtykkehåndtering.
- Google-tags blev observeret, men Google Consent Mode v2 blev ikke registreret.
Compliance efter målgruppe
EU
✗ Ikke opfyldtGDPR + ePrivacy · Forudgående samtykke (opt-in)
Storbritannien
✗ Ikke opfyldtUK GDPR + PECR · Samtykkebaseret
USA
! Kræver opmærksomhedCCPA/CPRA + state laws · Oplysning og opt-out
Canada
! Kræver opmærksomhedPIPEDA + Québec Law 25 · Samtykkebaseret
Brasilien
! Kræver opmærksomhedLGPD · Samtykkebaseret
Scannet fra EU; websteder kan vise andre bannere eller anden tracking i andre regioner. Vurderingerne afspejler observeret adfærd målt mod hver målgruppes regler.
Forbindelsessikkerhed
HTTPS understøttet
✓Omdirigerer HTTP til HTTPS
✓HSTS
✓Content Security Policy
✗
Tredjepartstrackere
22 forespørgsler fundet fra 11 udbydere: Google LLC, New Relic, New Relic Inc., Stripe, Stripe Inc....
Tredjepartstrackere
22 forespørgsler fundet fra 11 udbydere: Google LLC, New Relic, New Relic Inc., Stripe, Stripe Inc....
Analytics
7
Marketing
2
Necessary
9
Functional
1
Other
3
| Leverandør | Kategori | Type | Domæne |
|---|---|---|---|
| Google LLC før samtykke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) | Analytics | script | region1.analytics.google.com |
| Google LLC før samtykke Google Tag Manager | Analytics | script | www.googletagmanager.com |
| New Relic før samtykke New Relic tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) | Analytics | script | js-agent.newrelic.com |
| New Relic Inc. før samtykke New Relic data beacon | Analytics | pixel | bam.nr-data.net |
| Stripe før samtykke Stripe tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) | Analytics | script | r.stripe.com |
| Stripe Inc. før samtykke Stripe fraud detection | Analytics | script | m.stripe.com |
| www.google.com før samtykke | Analytics | fetch | www.google.com |
| Google LLC før samtykke Google reCAPTCHA bot protection | Functional | script | www.google.com |
| Microsoft før samtykke Microsoft tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) | Marketing | pixel | bat.bing.com |
| Microsoft Advertising før samtykke Microsoft Advertising (Bing Ads) UET tag: conversion tracking and remarketing | Marketing | script | bat.bing.net |
| Amazon Amazon tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) | Necessary | script | asf-images.s3.amazonaws.com |
| Amazon Amazon tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) | Necessary | script | d32wpxz89tv3uk.cloudfront.net |
| CookieYes CookieYes consent management | Necessary | script | cdn-cookieyes.com |
| Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) | Necessary | script | www.google.dk |
| Google LLC Google Fonts stylesheet | Necessary | script | fonts.googleapis.com |
| Google LLC Google Fonts files | Necessary | script | fonts.gstatic.com |
| Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) | Necessary | script | www.gstatic.com |
| Stripe Inc. Stripe payment processing | Necessary | script | js.stripe.com |
| Volentio JSD Volentio JSD tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) | Necessary | script | cdn.jsdelivr.net |
| Google LLC før samtykke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) | Unknown | script | www.google-analytics.com |
| Google LLC før samtykke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) | Unknown | script | ad.doubleclick.net |
| Stripe før samtykke Stripe tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingInvasive) | Unknown | script | m.stripe.network |
Scan-historik
Én gennemført scanning: cookies og trackere fra scanningen den 1. august 2026.
Seneste scanninger
| 1. august 2026 | 20 22 |
Flere cookie compliance-reviews
Page non trouvée - Alterbio
alterbio.com
Грешка в базата данни
alteravida.com
XML Sitemap
alterationsdefilenaiguille.com
Altera Consulting – Digital & AI Transformation
alteraconsulting.com
Your access to this site has been limited by th...
alterahealth.com
Aviso legal - Alteragora
alteragora.com
Home - Altera International
alteradigital.com
Security Verification
alteraaisolutions.com
Er alexezerskyphotography.com din website?
Gør krav på sitet for at overvåge dine cookies og trackere, opsætte et compliant samtykkebanner med automatisk script-blokering og holde din cookiepolitik opdateret.