alma-ras.si
Sidst scannet 2. august 2026
En cookie-scanning af alma-ras.si udført den 2. august 2026 fandt 20 cookies og 9 tredjeparts-trackerforespørgsler. Vurderingen dækkede 10 sider fordelt på 10 unikke sidelayouts. Ingen samtykkeplatform blev fundet. Med 9 tredjepartsforespørgsler fra 6 leverandører opfylder sitet muligvis ikke GDPR- og ePrivacy-krav.
Karakter for samtykkeadfærd
32 / 100
Dette websted satte flere sporingscookies, før den besøgende gav samtykke. I henhold til ePrivacy artikel 5(3) kræver disse forudgående samtykke.
Automatisk kontrol af de scannede sider på et givet tidspunkt; ikke juridisk rådgivning. Sådan fungerer vores check.
Håndhævelsesniveau for samtykke
-
1
Intet ikke-nødvendigt kører, før samtykke er givet. Det er den strenge læsning af ePrivacy artikel 5(3) og den stærkeste position.
-
2
Google-tags indlæses med lagring sat til afvist som standard og sender kun cookieløse pings før samtykke. Tilladt i Googles model, men ikke den strenge læsning af artikel 5(3).
-
3
Google Consent Mode v2 begrænser Google-tags, men andre trackere eller cookies blev observeret før samtykke.
-
4
Kører før samtykke Dette websted
Trackere eller cookies eksekveres, før den besøgende giver samtykke, uden at samtykkesignaler begrænser dem.
Indlæsningstidslinje før samtykke
Millisekunder fra navigationsstart til hver forespørgsel blev affyret eller hver cookie blev sat.
Observeret før samtykke
Cookies sat før samtykke (20)
-
__kla_idmarketing · Klaviyo -
_dcidmarketing · Google -
_fbpmarketing · Facebook -
_gtmeecmarketing · Stape -
FPAUmarketing · Google Analytics -
_gaanalytics · Google Analytics -
_ga_0R0X13G9B1analytics · Google Analytics -
_gcl_auanalytics · Google Analytics -
_sbpanalytics · Marfeel -
FPIDanalytics · Google Analytics -
FPLCanalytics · Google Analytics -
sbjs_currentanalytics · WooCommerce -
sbjs_current_addanalytics · WooCommerce -
sbjs_firstanalytics · WooCommerce -
sbjs_first_addanalytics · WooCommerce -
sbjs_migrationsanalytics · WooCommerce -
sbjs_sessionanalytics · WooCommerce -
sbjs_udataanalytics · WooCommerce -
FPGSIDfunctional · Google -
return_userunknown
Sporingsanmodninger før samtykke (8)
- Cloudflare Inc. static.cloudflareinsights.com ved 63 ms
- Google LLC www.googletagmanager.com sat af alma-ras.si · ved 120 ms
- Google LLC region1.analytics.google.com ved 923 ms
- Microsoft www.clarity.ms sat af gtm.alma-ras.si/3Iscyuxspd.js · ved 507 ms
- www.google.com www.google.com sat af gtm.alma-ras.si/3Iscyuxspd.js · ved 508 ms
- Klaviyo Inc. static.klaviyo.com ved 62 ms
- Meta Platforms, Inc. connect.facebook.net sat af gtm.alma-ras.si/3Iscyuxspd.js · ved 507 ms
- Google LLC ad.doubleclick.net sat af alma-ras.si/nonce_refresh.js · ved 622 ms
Sådan testede vi
Browser: Chrome/150.0.7871.124 · Scannet fra: EU · Viewport: 1440×900 · Kontrolleret: 2 Aug 2026 03:01
Cookies
20
Tredjeparts
0
Trackere
9
Leverandører
6
Samtykkebanner
Ikke fundet
Scanninger
1
Hvad denne opsætning mangler
- Der blev ikke fundet nogen platform til samtykkehåndtering.
- Google-tags blev observeret, men Google Consent Mode v2 blev ikke registreret.
Compliance efter målgruppe
EU
✗ Ikke opfyldtGDPR + ePrivacy · Forudgående samtykke (opt-in)
Storbritannien
✗ Ikke opfyldtUK GDPR + PECR · Samtykkebaseret
USA
! Kræver opmærksomhedCCPA/CPRA + state laws · Oplysning og opt-out
Canada
! Kræver opmærksomhedPIPEDA + Québec Law 25 · Samtykkebaseret
Brasilien
! Kræver opmærksomhedLGPD · Samtykkebaseret
Scannet fra EU; websteder kan vise andre bannere eller anden tracking i andre regioner. Vurderingerne afspejler observeret adfærd målt mod hver målgruppes regler.
Forbindelsessikkerhed
HTTPS understøttet
✓Omdirigerer HTTP til HTTPS
✓HSTS
✓Content Security Policy
✗
Tredjepartstrackere
9 forespørgsler fundet fra 6 udbydere: Cloudflare Inc., Google LLC, Microsoft, www.google.com, Klaviyo Inc....
Tredjepartstrackere
9 forespørgsler fundet fra 6 udbydere: Cloudflare Inc., Google LLC, Microsoft, www.google.com, Klaviyo Inc....
Analytics
5
Marketing
2
Necessary
1
Functional
0
Other
1
| Leverandør | Kategori | Type | Domæne |
|---|---|---|---|
| Cloudflare Inc. før samtykke Cloudflare Web Analytics | Analytics | script | static.cloudflareinsights.com |
| Google LLC før samtykke Google Tag Manager | Analytics | script | www.googletagmanager.com |
| Google LLC før samtykke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) | Analytics | script | region1.analytics.google.com |
| Microsoft før samtykke Microsoft tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) | Analytics | script | www.clarity.ms |
| www.google.com før samtykke | Analytics | fetch | www.google.com |
| Klaviyo Inc. før samtykke Klaviyo email marketing | Marketing | script | static.klaviyo.com |
| Meta Platforms, Inc. før samtykke Facebook SDK / Pixel | Marketing | script | connect.facebook.net |
| Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) | Necessary | script | www.google.dk |
| Google LLC før samtykke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) | Unknown | script | ad.doubleclick.net |
Scan-historik
Én gennemført scanning: cookies og trackere fra scanningen den 2. august 2026.
Seneste scanninger
| 2. august 2026 | 20 9 |
Flere cookie compliance-reviews
ebergija NF3 - ALMYRA
almyra.si
One moment, please...
almark.si
Univerza Alma Mater Europaea
almamater.si
One moment, please...
almalatina.si
One moment, please...
almaja.si
One moment, please...
almaedus.si
One moment, please...
almadea.si
Log In ‹ Aliter d.o.o. — WordPress
aliter.si
Er alma-ras.si din website?
Gør krav på sitet for at overvåge dine cookies og trackere, opsætte et compliant samtykkebanner med automatisk script-blokering og holde din cookiepolitik opdateret.