Skip to main content
codehive.nl

codehive.nl

https://codehive.nl

Sidst scannet 26. august 2026

En cookie-scanning af codehive.nl udført den 26. august 2026 fandt 10 cookies og 18 tredjeparts-trackerforespørgsler. Vurderingen dækkede 10 sider fordelt på 10 unikke sidelayouts. Ingen samtykkeplatform blev fundet. Med 18 tredjepartsforespørgsler fra 10 leverandører opfylder sitet muligvis ikke GDPR- og ePrivacy-krav.

Cookies

10

Tredjeparts

0

Trackere

18

Leverandører

10

Samtykkebanner

Ikke fundet

Scanninger

1

Hvad denne opsætning mangler

  • Der blev ikke fundet nogen platform til samtykkehåndtering.
  • Google-tags blev observeret, men Google Consent Mode v2 blev ikke registreret.

Compliance efter målgruppe

EU

✗ Ikke opfyldt

GDPR + ePrivacy · Forudgående samtykke (opt-in)

Storbritannien

✗ Ikke opfyldt

UK GDPR + PECR · Samtykkebaseret

USA

! Kræver opmærksomhed

CCPA/CPRA + state laws · Oplysning og opt-out

Canada

! Kræver opmærksomhed

PIPEDA + Québec Law 25 · Samtykkebaseret

Brasilien

! Kræver opmærksomhed

LGPD · Samtykkebaseret

Scannet fra EU; websteder kan vise andre bannere eller anden tracking i andre regioner. Vurderingerne afspejler observeret adfærd målt mod hver målgruppes regler.

Forbindelsessikkerhed

HTTPS understøttet

Omdirigerer HTTP til HTTPS

HSTS

Content Security Policy

Cookies

10 cookies fundet: 1 nødvendige, 7 analyse, 1 markedsføring

I alt

10

Nødvendige

1

Funktionelle

0

Analyse

7

Markedsføring

1

Ukendt

1

Filtrer efter kategori
Navn Domæne Kategori Udbyder Udløb Sikker HttpOnly Part
AMP_9ae75fd365 før samtykke .codehive.nl Analytics Amplitude 365 d 1st
AMP_MKTG_9ae75fd365 før samtykke .codehive.nl Analytics Amplitude 365 d 1st
_ga før samtykke .codehive.nl Analytics Google Analytics 1.1 yr levetid over 13 måneder 1st
_ga_QLQ9E6184G før samtykke .codehive.nl Analytics Google Analytics 1.1 yr levetid over 13 måneder 1st
_gcl_au før samtykke .codehive.nl Analytics Google Analytics 90 d 1st
_hjSessionUser_6508606 før samtykke .codehive.nl Analytics Hotjar 365 d 1st
_hjSession_6508606 før samtykke .codehive.nl Analytics Hotjar Udløbet 1st
_lfa før samtykke .codehive.nl Marketing Leadfeeder 365 d 1st
_cfuvid .codehive.nl Necessary Cloudflare Session 1st
EXP_9ae75fd365_identity før samtykke .codehive.nl Unknown - 365 d 1st

Browserlagring sat af sitet

Navn Domæne Part
EXP_test sat af cdn.eu.amplitude.com/9ae75fd365790ec5a2c9f4656609ce9c.js:2:14759 https://codehive.nl 1st før samtykke
EXP_9ae75fd365_DEFAULT_USER_PROVIDER sat af cdn.eu.amplitude.com/9ae75fd365790ec5a2c9f4656609ce9c.js:3:12768 https://codehive.nl 1st før samtykke
EXP_9ae75fd365_DEFAULT_USER_PROVIDER sat af cdn.eu.amplitude.com/9ae75fd365790ec5a2c9f4656609ce9c.js:3:11210 https://codehive.nl 1st før samtykke
EXP_9ae75fd365 sat af cdn.eu.amplitude.com/9ae75fd365790ec5a2c9f4656609ce9c.js:2:34352 https://codehive.nl 1st før samtykke
_gcl_ls sat af www.googletagmanager.com/gtm.js https://codehive.nl 1st før samtykke
_lfa sat af sc.lfeeder.com/lftracker_v1_ywVkO4XBZKb8Z6Bj.js:1:23463 https://codehive.nl 1st før samtykke
_lfa_expiry sat af sc.lfeeder.com/lftracker_v1_ywVkO4XBZKb8Z6Bj.js:1:23532 https://codehive.nl 1st før samtykke
_hjLocalStorageTest sat af script.hotjar.com/modules.e762be2b6b709245aabb.js:2:217285 https://codehive.nl 1st før samtykke
_hjSessionStorageTest sat af script.hotjar.com/modules.e762be2b6b709245aabb.js:2:217510 https://codehive.nl 1st før samtykke
hjViewportId sat af script.hotjar.com/modules.e762be2b6b709245aabb.js:2:80374 https://codehive.nl 1st før samtykke
hjActiveViewportIds sat af script.hotjar.com/modules.e762be2b6b709245aabb.js:2:80510 https://codehive.nl 1st før samtykke
AMP_remote_config_9ae75fd365 sat af cdn.amplitude.com/analytics-browser-2.42.4-min.js.gz:1:66645 https://codehive.nl 1st før samtykke
AMP_TEST sat af cdn.amplitude.com/analytics-browser-2.42.4-min.js.gz:1:46838 https://codehive.nl 1st før samtykke
AMP_SR_START_9ae75fd365_1787737264600 sat af cdn.amplitude.com/plugin-session-replay-browser-1.32.1-min.js.gz:1:119869 https://codehive.nl 1st før samtykke
AMP_PAGE_VIEW sat af cdn.amplitude.com/analytics-browser-2.42.4-min.js.gz:1:46838 https://codehive.nl 1st før samtykke
AMP_TEST sat af cdn.amplitude.com/analytics-browser-2.42.4-min.js.gz:1:46838 https://codehive.nl 1st før samtykke
AMP_URL_INFO sat af cdn.amplitude.com/analytics-browser-2.42.4-min.js.gz:1:46838 https://codehive.nl 1st før samtykke
AMP_unsent_9ae75fd365 sat af cdn.amplitude.com/analytics-browser-2.42.4-min.js.gz:1:46838 https://codehive.nl 1st før samtykke
fy_sk sat af v1.widget.futy.io/futy-widget-modern.js:7:119997 https://codehive.nl 1st før samtykke
fy_vk sat af v1.widget.futy.io/futy-widget-modern.js:7:120161 https://codehive.nl 1st før samtykke
active_widget sat af v1.widget.futy.io/futy-widget-modern.js:11:23762 https://codehive.nl 1st før samtykke
AMP_SR_START_9ae75fd365_1787737267492 sat af cdn.amplitude.com/plugin-session-replay-browser-1.32.1-min.js.gz:1:119869 https://codehive.nl 1st før samtykke
AMP_SR_START_9ae75fd365_1787737267497 sat af cdn.amplitude.com/plugin-session-replay-browser-1.32.1-min.js.gz:1:119869 https://codehive.nl 1st før samtykke
AMP_SR_START_9ae75fd365_1787737267744 sat af cdn.amplitude.com/plugin-session-replay-browser-1.32.1-min.js.gz:1:119869 https://codehive.nl 1st før samtykke

Tredjepartstrackere

18 forespørgsler fundet fra 10 udbydere: Amplitude, ContentSquare, Google LLC, sc.lfeeder.com, tr-rc.lfeeder.com...

Analytics

9

Marketing

0

Necessary

8

Functional

0

Other

1

Leverandør Kategori Type Domæne
Amplitude før samtykke Amplitude tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) Analytics script cdn.eu.amplitude.com
ContentSquare før samtykke ContentSquare tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) Analytics script static.hotjar.com
ContentSquare før samtykke ContentSquare tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) Analytics script vc.hotjar.io
ContentSquare før samtykke ContentSquare tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) Analytics script content.hotjar.io
Google LLC før samtykke Google Tag Manager Analytics script www.googletagmanager.com
Google LLC før samtykke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) Analytics script region1.analytics.google.com
sc.lfeeder.com før samtykke Analytics script sc.lfeeder.com
tr-rc.lfeeder.com før samtykke Analytics pixel tr-rc.lfeeder.com
www.google.com før samtykke Analytics fetch www.google.com
Amazon Amazon tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script d3e54v103j8qbb.cloudfront.net
Cloudflare Inc. Cloudflare Turnstile / bot protection Necessary script challenges.cloudflare.com
ElfSight ElfSight tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script static.elfsight.com
Google LLC Google Fonts stylesheet Necessary script fonts.googleapis.com
Google LLC Google Fonts files Necessary script fonts.gstatic.com
Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script www.google.dk
Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script ajax.googleapis.com
Volentio JSD Volentio JSD tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script cdn.jsdelivr.net
Google LLC før samtykke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown script ad.doubleclick.net

Scan-historik

Én gennemført scanning: cookies og trackere fra scanningen den 26. august 2026.

Seneste scanninger

26. august 2026 10 18

Er codehive.nl din website?

Gør krav på sitet for at overvåge dine cookies og trackere, opsætte et compliant samtykkebanner med automatisk script-blokering og holde din cookiepolitik opdateret.