Skip to main content
givemethevin.com

givemethevin.com

https://givemethevin.com

Sidst scannet 22. juli 2026

En cookie-scanning af givemethevin.com gennemført den 22. juli 2026 fandt 19 cookies og 49 tredjeparts-trackerforespørgsler. Vurderingen dækkede 10 sider fordelt på 10 unikke sidelayouts. Ingen samtykkeplatform blev fundet. Med 49 tredjepartsforespørgsler fra 26 leverandører opfylder sitet muligvis ikke GDPR- og ePrivacy-krav.

Cookies

19

Tredjeparts

0

Trackere

49

Leverandører

26

Samtykkebanner

Ikke fundet

Scanninger

1

Hvad denne opsætning mangler

  • Der blev ikke fundet nogen platform til samtykkehåndtering.
  • Google-tags blev observeret, men Google Consent Mode v2 blev ikke registreret.

Compliance efter målgruppe

EU

✗ Ikke opfyldt

GDPR + ePrivacy · Forudgående samtykke (opt-in)

Storbritannien

✗ Ikke opfyldt

UK GDPR + PECR · Samtykkebaseret

USA

! Kræver opmærksomhed

CCPA/CPRA + state laws · Oplysning og opt-out

Canada

! Kræver opmærksomhed

PIPEDA + Québec Law 25 · Samtykkebaseret

Brasilien

! Kræver opmærksomhed

LGPD · Samtykkebaseret

Scannet fra EU; websteder kan vise andre bannere eller anden tracking i andre regioner. Vurderingerne afspejler observeret adfærd målt mod hver målgruppes regler.

Cookies

19 cookies fundet: 2 nødvendige, 11 analyse, 3 markedsføring

I alt

19

Nødvendige

2

Funktionelle

0

Analyse

11

Markedsføring

3

Ukendt

3

Filtrer efter kategori
Navn Domæne Kategori Udbyder Udløb Sikker HttpOnly Part
_ga før samtykke .givemethevin.com Analytics Google Analytics 1.1 yr 1st
_gat før samtykke .givemethevin.com Analytics Google Analytics Udløbet 1st
_gat_gtag_UA_12612548_3 før samtykke .givemethevin.com Analytics Google Analytics Udløbet 1st
_gat_UA-12612548-3 før samtykke .givemethevin.com Analytics Google Analytics Udløbet 1st
_ga_JBPBR90QZG før samtykke .givemethevin.com Analytics Google Analytics 1.1 yr 1st
_gcl_au før samtykke .givemethevin.com Analytics Google Analytics 82 d 1st
_gid før samtykke .givemethevin.com Analytics Google Analytics Udløbet 1st
_pk_id.1.1c91 før samtykke www.givemethevin.com Analytics Matomo 1.1 yr 1st
_pk_id.1.2e3a før samtykke givemethevin.com Analytics Matomo 1.1 yr 1st
_pk_ses.1.1c91 før samtykke www.givemethevin.com Analytics Matomo Udløbet 1st
_pk_ses.1.2e3a før samtykke givemethevin.com Analytics Matomo Udløbet 1st
cto_bundle før samtykke .givemethevin.com Marketing Criteo 1.1 yr 1st
_fbp før samtykke .givemethevin.com Marketing Facebook 82 d 1st
_rdt_uuid før samtykke .givemethevin.com Marketing Reddit 82 d 1st
XSRF-TOKEN givemethevin.com Necessary CSRF Protection Udløbet 1st
XSRF-TOKEN www.givemethevin.com Necessary CSRF Protection Udløbet 1st
laravel_session før samtykke givemethevin.com Unknown - Udløbet 1st
laravel_session før samtykke www.givemethevin.com Unknown - Udløbet 1st
_twpid før samtykke .givemethevin.com Unknown - 1 yr 1st

Tredjepartstrackere

49 forespørgsler fundet fra 26 udbydere: Google LLC, Microsoft, ArtsAI, Criteo, Equativ...

Analytics

3

Marketing

30

Necessary

10

Functional

0

Other

6

Leverandør Kategori Type Domæne
Google LLC før samtykke Google Tag Manager Analytics script www.googletagmanager.com
Google LLC før samtykke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) Analytics script region1.analytics.google.com
Microsoft før samtykke Microsoft tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) Analytics script www.clarity.ms
ArtsAI før samtykke ArtsAI tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script data.adxcel-ec2.com
Criteo før samtykke Criteo tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script static.criteo.net
Criteo før samtykke Criteo tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script gum.criteo.com
Criteo før samtykke Criteo tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing pixel x.bidswitch.net
Equativ før samtykke Equativ tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script rtb-csync.smartadserver.com
Google LLC før samtykke YouTube embedded video Marketing iframe www.youtube.com
ID5 før samtykke ID5 tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script id5-sync.com
Improve Digital før samtykke Improve Digital ad network Marketing script ad.360yield.com
IndexExchange før samtykke IndexExchange tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing pixel r.casalemedia.com
InnoCraft før samtykke InnoCraft tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script cdn.matomo.cloud
Life360 før samtykke Life360 tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script jadserve.postrelease.com
media.net før samtykke media.net tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script cs.media.net
Meta Platforms, Inc. før samtykke Facebook SDK / Pixel Marketing script connect.facebook.net
Meta Platforms, Inc. før samtykke Facebook tracking pixel Marketing pixel www.facebook.com
Microsoft før samtykke Microsoft tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing pixel bat.bing.com
Microsoft Corporation før samtykke Bing Ads tracking Marketing pixel c.bing.com
Nexxen før samtykke Nexxen tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script criteo-partners.tremorhub.com
Nexxen før samtykke Nexxen tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script sync.1rx.io
PubMatic før samtykke PubMatic tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script simage4.pubmatic.com
reddit før samtykke reddit tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script www.redditstatic.com
reddit før samtykke reddit tracker domain (source: Disconnect.me, category: Social) Marketing pixel alb.reddit.com
Simpli.fi før samtykke Simpli.fi tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script tag.simpli.fi
Taboola før samtykke Taboola tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script sync-t1.taboola.com
Teads før samtykke Teads tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script sync.outbrain.com
Teads før samtykke Teads tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script criteo-sync.teads.tv
TransUnion før samtykke TransUnion tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script aa.agkn.com
TripleLift før samtykke TripleLift tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script eb2.3lift.com
VirtualMinds før samtykke VirtualMinds tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script ad.yieldlab.net
X (Twitter) før samtykke Twitter tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing pixel static.ads-twitter.com
X (Twitter) før samtykke Twitter tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script t.co
Automattic Automattic tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script secure.gravatar.com
Google LLC Google Fonts stylesheet Necessary script fonts.googleapis.com
Google LLC Google Fonts files Necessary script fonts.gstatic.com
Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script storage.googleapis.com
Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script i.ytimg.com
Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script yt3.ggpht.com
Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script www.gstatic.com
Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script jnn-pa.googleapis.com
Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script www.google.dk
reddit reddit tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script pixel-config.reddit.com
Adobe før samtykke Adobe tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown pixel dpm.demdex.net
Google LLC før samtykke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown script www.google-analytics.com
Google LLC før samtykke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown script ad.doubleclick.net
Google LLC før samtykke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown script googleads.g.doubleclick.net
Google LLC før samtykke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown script stats.g.doubleclick.net
The Trade Desk før samtykke The Trade Desk tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown pixel js.adsrvr.org

Scan-historik

Én gennemført scanning: cookies og trackere fra scanningen den 22. juli 2026.

Seneste scanninger

22. juli 2026 19 49

Er givemethevin.com din website?

Gør krav på sitet for at overvåge dine cookies og trackere, opsætte et compliant samtykkebanner med automatisk script-blokering og holde din cookiepolitik opdateret.