growthpoint.com
Sidst scannet 25. september 2026
En cookie-scanning af growthpoint.com foretaget den 25. september 2026 fandt 19 cookies og 24 tredjeparts-trackerforespørgsler. Vurderingen dækkede 10 sider fordelt på 10 unikke sidelayouts. Ingen samtykkeplatform blev fundet. Med 24 tredjepartsforespørgsler fra 10 leverandører opfylder sitet muligvis ikke GDPR- og ePrivacy-krav.
Karakter for samtykkeadfærd
8 / 100
Dette websted satte flere sporingscookies, før den besøgende gav samtykke. I henhold til ePrivacy artikel 5(3) kræver disse forudgående samtykke.
Automatisk kontrol af de scannede sider på et givet tidspunkt; ikke juridisk rådgivning. Sådan fungerer vores check.
Håndhævelsesniveau for samtykke
-
1
Intet ikke-nødvendigt kører, før samtykke er givet. Det er den strenge læsning af ePrivacy artikel 5(3) og den stærkeste position.
-
2
Google-tags indlæses med lagring sat til afvist som standard og sender kun cookieløse pings før samtykke. Tilladt i Googles model, men ikke den strenge læsning af artikel 5(3).
-
3
Google Consent Mode v2 begrænser Google-tags, men andre trackere eller cookies blev observeret før samtykke.
-
4
Kører før samtykke Dette websted
Trackere eller cookies eksekveres, før den besøgende giver samtykke, uden at samtykkesignaler begrænser dem.
Indlæsningstidslinje før samtykke
Millisekunder fra navigationsstart til hver forespørgsel blev affyret eller hver cookie blev sat.
og 20 flere
Observeret før samtykke
Cookies sat før samtykke (19)
-
__hsscanalytics · HubSpot -
__hssrcanalytics · HubSpot -
__hstcanalytics · HubSpot -
_ce.sanalytics · Crazy Egg -
_gaanalytics · Google Analytics -
_ga_DBXEP3DF0Ranalytics · Google Analytics -
_hjSession_5240282analytics · Hotjar -
_hjSessionUser_5240282analytics · Hotjar -
hubspotutkanalytics · HubSpot -
cookielawinfo-checkbox-advertisementfunctional · Cookie Law Info -
cookielawinfo-checkbox-analyticsfunctional · Cookie Law Info -
cookielawinfo-checkbox-functionalfunctional · Cookie Law Info -
cookielawinfo-checkbox-necessaryfunctional · Cookie Law Info -
cookielawinfo-checkbox-othersfunctional · Cookie Law Info -
cookielawinfo-checkbox-performancefunctional · Cookie Law Info -
sliguidunknown -
sliregunknown -
slirequestedunknown -
__cf_bmnecessary · Cloudflare
Sporingsanmodninger før samtykke (20)
- ContentSquare vc.hotjar.io sat af growthpoint.com/app.js · ved 603 ms
- ContentSquare static.hotjar.com sat af www.googletagmanager.com/gtm.js · ved 192 ms
- ContentSquare content.hotjar.io sat af growthpoint.com/app.js · ved 311 ms
- Crazy Egg script.crazyegg.com sat af www.googletagmanager.com/gtm.js · ved 192 ms
- FunctionalSoftware o66342.ingest.us.sentry.io sat af growthpoint.com/app.js · ved 1935 ms
- Google LLC www.googletagmanager.com sat af growthpoint.com · ved 74 ms
- Google LLC region1.analytics.google.com sat af growthpoint.com/app.js · ved 440 ms
- HubSpot perf-na2.hsforms.com angiv en cookie ved 551 ms
- HubSpot js-na2.hs-analytics.net angiv en cookie sat af js-na2.hs-scripts.com/242705468.js · ved 213 ms
- HubSpot forms-na2.hsforms.com ved 589 ms
- Vimeo vimeo.com sat af f.vimeocdn.com/vuid.min.js · ved 762 ms
- Vimeo arclight.vimeo.com sat af f.vimeocdn.com/player.module.js · ved 2017 ms
- og 8 mere
Sådan testede vi
Browser: Chrome/150.0.7871.124 · Scannet fra: EU · Visningsområde: 1440×900 · Kontrolleret: 25 Sep 2026 03:04
Cookies
19
Tredjeparts
0
Trackere
24
Leverandører
10
Samtykkebanner
Ikke fundet
Scanninger
1
Hvad denne opsætning mangler
- Der blev ikke fundet nogen platform til samtykkehåndtering.
- Google-tags blev observeret, men Google Consent Mode v2 blev ikke registreret.
Compliance efter målgruppe
EU
✗ Ikke opfyldtGDPR + ePrivacy · Forudgående samtykke (opt-in)
Storbritannien
✗ Ikke opfyldtUK GDPR + PECR · Samtykkebaseret
USA
! Kræver opmærksomhedCCPA/CPRA + state laws · Oplysning og opt-out
Canada
! Kræver opmærksomhedPIPEDA + Québec Law 25 · Samtykkebaseret
Brasilien
! Kræver opmærksomhedLGPD · Samtykkebaseret
Scannet fra EU; websteder kan vise andre bannere eller anden tracking i andre regioner. Vurderingerne afspejler observeret adfærd målt mod hver målgruppes regler.
Forbindelsessikkerhed
HTTPS understøttet
✓Omdirigerer HTTP til HTTPS
✓HSTS
✗Content Security Policy
✓
Tredjepartstrackere
24 forespørgsler fundet fra 10 udbydere: ContentSquare, Crazy Egg, FunctionalSoftware, Google LLC, HubSpot...
Tredjepartstrackere
24 forespørgsler fundet fra 10 udbydere: ContentSquare, Crazy Egg, FunctionalSoftware, Google LLC, HubSpot...
Analytics
12
Marketing
5
Necessary
4
Functional
2
Other
1
| Leverandør | Kategori | Type | Domæne |
|---|---|---|---|
| ContentSquare før samtykke ContentSquare tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) | Analytics | script | vc.hotjar.io |
| ContentSquare før samtykke ContentSquare tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) | Analytics | script | static.hotjar.com |
| ContentSquare før samtykke ContentSquare tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) | Analytics | script | content.hotjar.io |
| Crazy Egg før samtykke Crazy Egg tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) | Analytics | script | script.crazyegg.com |
| FunctionalSoftware før samtykke FunctionalSoftware tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) | Analytics | script | o66342.ingest.us.sentry.io |
| Google LLC før samtykke Google Tag Manager | Analytics | script | www.googletagmanager.com |
| Google LLC før samtykke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) | Analytics | script | region1.analytics.google.com |
| HubSpot før samtykke HubSpot tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) | Analytics | script | perf-na2.hsforms.com |
| HubSpot før samtykke HubSpot tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) | Analytics | script | js-na2.hs-analytics.net |
| HubSpot før samtykke HubSpot tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) | Analytics | script | forms-na2.hsforms.com |
| Vimeo før samtykke Vimeo tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) | Analytics | iframe | vimeo.com |
| Vimeo før samtykke Vimeo tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) | Analytics | iframe | arclight.vimeo.com |
| Adobe Fonts før samtykke Adobe Fonts (Typekit): web font delivery | Functional | script | use.typekit.net |
| Vimeo Inc. før samtykke Vimeo video embed | Functional | iframe | player.vimeo.com |
| HubSpot før samtykke HubSpot tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) | Marketing | script | js-na2.hs-scripts.com |
| HubSpot før samtykke HubSpot tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) | Marketing | script | js-na2.hscollectedforms.net |
| HubSpot før samtykke HubSpot tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) | Marketing | script | js-na2.hs-banner.com |
| HubSpot Inc. før samtykke HubSpot marketing & CRM | Marketing | script | js-na2.hubspot.com |
| Salesloft før samtykke Salesloft tracker domain (source: Disconnect.me, category: EmailAggressive) | Marketing | script | scout-cdn.salesloft.com |
| Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) | Necessary | script | www.google.dk |
| Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) | Necessary | script | www.gstatic.com |
| Vimeo Vimeo tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) | Necessary | script | i.vimeocdn.com |
| Vimeo Vimeo tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) | Necessary | script | f.vimeocdn.com |
| Google LLC før samtykke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) | Unknown | script | stats.g.doubleclick.net |
Scan-historik
Én gennemført scanning: cookies og trackere fra scanningen den 25. september 2026.
Seneste scanninger
| 25. september 2026 | 19 24 |
Flere cookie compliance-reviews
Grucon | Grucon
gruconco.com
gruchott.com
gruchott.com
Home - Gruby
grubyentertainment.com
grubgrocery.com is for sale — Buy for $ 825, ...
grubgrocery.com
Grub Galore | Home
grubgalore.com
NYC Corporate Event & Wedding Photographers | G...
gruberphotographers.com
Se connecter | Wekio Dashboard
grubermarc.com
Sichtschutzzäune von Gruber Holz
gruberholz.com
Er growthpoint.com din website?
Gør krav på sitet for at overvåge dine cookies og trackere, opsætte et compliant samtykkebanner med automatisk script-blokering og holde din cookiepolitik opdateret.