Skip to main content
ellecisystem.it

ellecisystem.it

https://ellecisystem.it

Τελευταία σάρωση July 24, 2026

Μια σάρωση cookies του ellecisystem.it που πραγματοποιήθηκε στις July 24, 2026 εντόπισε 9 cookies και 12 αιτήματα παρακολούθησης τρίτων. Η αξιολόγηση κάλυψε 10 σελίδες σε 10 μοναδικά πρότυπα σελίδων. Δεν ανιχνεύθηκε πλατφόρμα διαχείρισης συναίνεσης. Με 12 αιτήματα τρίτων από 2 παρόχους, ο ιστότοπος ενδέχεται να μην πληροί τις απαιτήσεις GDPR και ePrivacy.

Cookies

9

Τρίτων

0

Trackers

12

Πάροχοι

2

Banner συγκατάθεσης

Δεν εντοπίστηκε

Σαρώσεις

1

Τι λείπει από αυτή τη διαμόρφωση

  • Δεν εντοπίστηκε πλατφόρμα διαχείρισης συγκατάθεσης.
  • Εντοπίστηκαν ετικέτες Google, αλλά δεν ανιχνεύθηκε το Google Consent Mode v2.

Συμμόρφωση ανά κοινό

Ευρωπαϊκή Ένωση

✗ Δεν πληρούται

GDPR + ePrivacy · Προηγούμενη συγκατάθεση (opt-in)

Ηνωμένο Βασίλειο

✗ Δεν πληρούται

UK GDPR + PECR · Βασισμένο στη συγκατάθεση

Ηνωμένες Πολιτείες

! Χρειάζεται προσοχή

CCPA/CPRA + state laws · Ενημέρωση και εξαίρεση (opt-out)

Καναδάς

! Χρειάζεται προσοχή

PIPEDA + Québec Law 25 · Βασισμένο στη συγκατάθεση

Βραζιλία

! Χρειάζεται προσοχή

LGPD · Βασισμένο στη συγκατάθεση

Η σάρωση έγινε από την ΕΕ· οι ιστότοποι ενδέχεται να εμφανίζουν διαφορετικά banners ή παρακολούθηση σε άλλες περιοχές. Τα πορίσματα αντικατοπτρίζουν την παρατηρούμενη συμπεριφορά, μετρημένη με βάση τους κανόνες κάθε κοινού.

Cookies

Εντοπίστηκαν 9 cookies: 0 απαραίτητα, 8 ανάλυσης, 0 μάρκετινγκ

Σύνολο

9

Απαραίτητα

0

Λειτουργικά

0

Αναλυτικά

8

Μάρκετινγκ

0

Άγνωστα

1

Φιλτράρισμα ανά κατηγορία
Όνομα Τομέας Κατηγορία Πάροχος Λήξη Ασφαλές HttpOnly Μέρος
_ga πριν από τη συγκατάθεση .ellecisystem.it Analytics Google Analytics 1.1 yr διάρκεια ζωής άνω των 13 μηνών 1st
_ga_NMKNXFNNHM πριν από τη συγκατάθεση .ellecisystem.it Analytics Google Analytics 1.1 yr διάρκεια ζωής άνω των 13 μηνών 1st
_gcl_au πριν από τη συγκατάθεση .ellecisystem.it Analytics Google Analytics 86 d 1st
__utma πριν από τη συγκατάθεση .ellecisystem.it Analytics Google Analytics 1.1 yr διάρκεια ζωής άνω των 13 μηνών 1st
__utmb πριν από τη συγκατάθεση .ellecisystem.it Analytics Google Analytics Ληγμένο 1st
__utmc πριν από τη συγκατάθεση .ellecisystem.it Analytics Google Analytics Συνεδρία 1st
__utmt πριν από τη συγκατάθεση .ellecisystem.it Analytics Google Analytics Ληγμένο 1st
__utmz πριν από τη συγκατάθεση .ellecisystem.it Analytics Google Analytics 179 d 1st
1a3667d03a2c29ccddc7c2b8095b75dc πριν από τη συγκατάθεση www.ellecisystem.it Unknown - Συνεδρία 1st

Ιχνηλάτες τρίτων

12 αιτήματα εντοπίστηκαν από 2 παρόχους: Google LLC, Volentio JSD

Analytics

2

Marketing

0

Necessary

6

Functional

2

Other

2

Πάροχος Κατηγορία Τύπος Τομέας
Google LLC πριν από τη συγκατάθεση Google Tag Manager Analytics script www.googletagmanager.com
Google LLC πριν από τη συγκατάθεση Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) Analytics script region1.analytics.google.com
Google LLC πριν από τη συγκατάθεση Google reCAPTCHA bot protection Functional script www.google.com
Google LLC πριν από τη συγκατάθεση Google Maps API Functional script maps.googleapis.com
Google LLC Google Fonts stylesheet Necessary script fonts.googleapis.com
Google LLC Google Fonts files Necessary script fonts.gstatic.com
Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script www.gstatic.com
Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script www.google.dk
Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script places.googleapis.com
Volentio JSD Volentio JSD tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script cdn.jsdelivr.net
Google LLC πριν από τη συγκατάθεση Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown script stats.g.doubleclick.net
Google LLC πριν από τη συγκατάθεση Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown script ssl.google-analytics.com

Ιστορικό σαρώσεων

Μία ολοκληρωμένη σάρωση: cookies και trackers από τη σάρωση στις July 24, 2026.

Πρόσφατες σαρώσεις

July 24, 2026 9 12

Είναι το ellecisystem.it ο ιστότοπός σας;

Διεκδικήστε τον για να παρακολουθείτε τα cookies και τους trackers σας, να ρυθμίσετε ένα συμμορφωμένο banner συγκατάθεσης με αυτόματο αποκλεισμό σεναρίων και να διατηρείτε ενημερωμένη την πολιτική cookies σας.