Skip to main content
scoutmotors.com

scoutmotors.com

https://scoutmotors.com

Τελευταία σάρωση July 21, 2026

Μια σάρωση cookies του scoutmotors.com που πραγματοποιήθηκε στις July 21, 2026 εντόπισε 15 cookies και 19 αιτήματα παρακολούθησης τρίτων. Η αξιολόγηση κάλυψε 10 σελίδες σε 10 μοναδικά πρότυπα σελίδων. Ο ιστότοπος εφαρμόζει OneTrust ως πλατφόρμα διαχείρισης συναίνεσης με Google Consent Mode v2. Το IAB TCF v2.3 δεν παρατηρήθηκε. Ανιχνεύθηκαν 19 αιτήματα τρίτων από 11 παρόχους.

Cookies

15

Τρίτων

0

Trackers

19

Πάροχοι

11

Banner συγκατάθεσης

OneTrust

Σαρώσεις

1

Τι λείπει από αυτή τη διαμόρφωση

  • Το Google Consent Mode v2 υπάρχει, αλλά δεν είναι ρυθμισμένο ως απορριφθέν από προεπιλογή για όλους τους τύπους αποθήκευσης.

Συμμόρφωση ανά κοινό

Ευρωπαϊκή Ένωση

✗ Δεν πληρούται

GDPR + ePrivacy · Προηγούμενη συγκατάθεση (opt-in)

Ηνωμένο Βασίλειο

✗ Δεν πληρούται

UK GDPR + PECR · Βασισμένο στη συγκατάθεση

Ηνωμένες Πολιτείες

✓ Πληροί αυτό το μοντέλο

CCPA/CPRA + state laws · Ενημέρωση και εξαίρεση (opt-out)

Καναδάς

! Χρειάζεται προσοχή

PIPEDA + Québec Law 25 · Βασισμένο στη συγκατάθεση

Βραζιλία

! Χρειάζεται προσοχή

LGPD · Βασισμένο στη συγκατάθεση

Η σάρωση έγινε από την ΕΕ· οι ιστότοποι ενδέχεται να εμφανίζουν διαφορετικά banners ή παρακολούθηση σε άλλες περιοχές. Τα πορίσματα αντικατοπτρίζουν την παρατηρούμενη συμπεριφορά, μετρημένη με βάση τους κανόνες κάθε κοινού.

Cookies

Εντοπίστηκαν 15 cookies: 5 απαραίτητα, 3 ανάλυσης, 3 μάρκετινγκ

Σύνολο

15

Απαραίτητα

5

Λειτουργικά

0

Αναλυτικά

3

Μάρκετινγκ

3

Άγνωστα

4

Φιλτράρισμα ανά κατηγορία
Όνομα Τομέας Κατηγορία Πάροχος Λήξη Ασφαλές HttpOnly Μέρος
_ga πριν από τη συγκατάθεση .scoutmotors.com Analytics Google Analytics 1.1 yr 1st
_ga_EWMT52PYQP πριν από τη συγκατάθεση .scoutmotors.com Analytics Google Analytics 1.1 yr 1st
_gcl_au πριν από τη συγκατάθεση .scoutmotors.com Analytics Google Analytics 84 d 1st
_fbp πριν από τη συγκατάθεση .scoutmotors.com Marketing Facebook 84 d 1st
_uetsid πριν από τη συγκατάθεση .scoutmotors.com Marketing Microsoft Ads Ληγμένο 1st
_uetvid πριν από τη συγκατάθεση .scoutmotors.com Marketing Microsoft Ads 1.1 yr 1st
cf_clearance .scoutmotors.com Necessary Cloudflare 359 d 1st
OptanonConsent .scoutmotors.com Necessary OneTrust 359 d 1st
__cf_bm .scoutmotors.com Necessary Cloudflare Ληγμένο 1st
__stripe_mid .www.scoutmotors.com Necessary Stripe 359 d 1st
__stripe_sid .www.scoutmotors.com Necessary Stripe Ληγμένο 1st
AMP_f24e32a39f πριν από τη συγκατάθεση .scoutmotors.com Unknown - 359 d 1st
AMP_MKTG_f24e32a39f πριν από τη συγκατάθεση .scoutmotors.com Unknown - 359 d 1st
_dd_s πριν από τη συγκατάθεση www.scoutmotors.com Unknown - Ληγμένο 1st
_tq_id.TV-5418459009-1.8fa3 πριν από τη συγκατάθεση www.scoutmotors.com Unknown - 1.1 yr 1st

Ιχνηλάτες τρίτων

19 αιτήματα εντοπίστηκαν από 11 παρόχους: Amplitude, DataDog, Google LLC, Innovid, Meta Platforms, Inc....

Analytics

3

Marketing

4

Necessary

6

Functional

1

Other

5

Πάροχος Κατηγορία Τύπος Τομέας
Amplitude πριν από τη συγκατάθεση Amplitude tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) Analytics script cdn.amplitude.com
DataDog πριν από τη συγκατάθεση DataDog tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) Analytics script www.datadoghq-browser-agent.com
Google LLC πριν από τη συγκατάθεση Google Tag Manager Analytics script www.googletagmanager.com
Google LLC πριν από τη συγκατάθεση Google reCAPTCHA bot protection Functional script www.google.com
Innovid πριν από τη συγκατάθεση Innovid tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script collector-53273.us.tvsquared.com
Meta Platforms, Inc. πριν από τη συγκατάθεση Facebook SDK / Pixel Marketing script connect.facebook.net
Meta Platforms, Inc. πριν από τη συγκατάθεση Facebook tracking pixel Marketing pixel www.facebook.com
Microsoft πριν από τη συγκατάθεση Microsoft tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing pixel bat.bing.com
Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script www.google.dk
Google LLC Google Fonts files Necessary script fonts.gstatic.com
Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script www.gstatic.com
OneTrust LLC OneTrust consent management Necessary script cdn.cookielaw.org
Stripe Inc. Stripe payment processing Necessary script js.stripe.com
Stripe Inc. Stripe fraud detection Necessary script m.stripe.com
Google LLC πριν από τη συγκατάθεση Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown script googleads.g.doubleclick.net
Google LLC πριν από τη συγκατάθεση Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown script stats.g.doubleclick.net
OneTrust OneTrust tracker domain (source: Disconnect.me, category: ConsentManagers) Unknown script geolocation.onetrust.com
Stripe πριν από τη συγκατάθεση Stripe tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingInvasive) Unknown script m.stripe.network
The Trade Desk πριν από τη συγκατάθεση The Trade Desk tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown pixel insight.adsrvr.org

Ιστορικό σαρώσεων

Μία ολοκληρωμένη σάρωση: cookies και trackers από τη σάρωση στις July 21, 2026.

Πρόσφατες σαρώσεις

July 21, 2026 15 19

Είναι το scoutmotors.com ο ιστότοπός σας;

Διεκδικήστε τον για να παρακολουθείτε τα cookies και τους trackers σας, να ρυθμίσετε ένα συμμορφωμένο banner συγκατάθεσης με αυτόματο αποκλεισμό σεναρίων και να διατηρείτε ενημερωμένη την πολιτική cookies σας.