advensure.io
Viimeksi skannattu July 29, 2026
Sivuston advensure.io evästeskannaus, suoritettu July 29, 2026, löysi 6 evästettä ja 22 kolmannen osapuolen seurantapyyntöä. Arviointi kattoi 10 sivua 10 ainutlaatuisessa sivupohjassa. Sivusto käyttää CookieYes suostumuksenhallinta-alustanaan. Tarkistuksessamme ei havaittu IAB TCF v2.3:a eikä Google Consent Mode v2:ta. 22 kolmannen osapuolen pyyntöä havaittiin 10 toimittajalta.
Suostumuskäyttäytymisen arvosana
47 / 100
Tämä sivusto asetti seurantaevästeitä tai latasi seuraimia ennen kuin kävijä antoi suostumuksensa.
Skannattujen sivujen automaattinen tarkistus tiettynä ajankohtana; ei oikeudellista neuvontaa. Näin tarkistuksemme toimii.
Suostumuksen valvonnan taso
-
1
Mitään ei-välttämätöntä ei suoriteta ennen suostumuksen antamista. Tämä on ePrivacy-direktiivin 5(3) artiklan tiukka tulkinta ja vahvin lähtökohta.
-
2
Google-tunnisteet latautuvat tallennuksen ollessa oletusarvoisesti evätty ja lähettävät ennen suostumusta vain evästeettömiä signaaleja. Sallittua Googlen mallissa, mutta ei 5(3) artiklan tiukan tulkinnan mukaista.
-
3
Google Consent Mode v2 rajoittaa Google-tunnisteita, mutta muita seuraimia tai evästeitä havaittiin ennen suostumusta.
-
4
Suoritetaan ennen suostumusta Tämä sivusto
Suostumusbanneri on käytössä, mutta se ei rajoita seurantaa. Seuraimet ja evästeet suoritetaan ennen kuin kävijä antaa suostumuksen.
Suostumusbanneri sellaisena kuin se kohdattiin
Ensimmäinen taso tarjoaa hylkäysvaihtoehdon hyväksynnän rinnalla.
Latausaikajana ennen suostumusta
Millisekunnit navigoinnin alusta siihen, kun kukin pyyntö lähetettiin tai kukin eväste asetettiin.
ja 7 lisää
Havaittu ennen suostumusta
Ennen suostumusta asetetut evästeet (5)
-
_gaanalytics · Google Analytics -
_ga_2MTVB4H215analytics · Google Analytics -
gist_id_b4bx6dxnunknown -
gist_identified_unknown -
gist_identified_b4bx6dxnunknown
Seurantapyynnöt ennen suostumusta (15)
- Cloudflare Inc. static.cloudflareinsights.com 409 ms kohdalla
- ContentSquare static.hotjar.com asettaja advensure.io/terms · 162 ms kohdalla
- ContentSquare content.hotjar.io asettaja script.hotjar.com/modules.b3c3d2ffe9c422f77646.js · 280 ms kohdalla
- ContentSquare vc.hotjar.io asettaja script.hotjar.com/modules.b3c3d2ffe9c422f77646.js · 328 ms kohdalla
- Google LLC www.googletagmanager.com asettaja advensure.io/terms · 162 ms kohdalla
- Google LLC region1.analytics.google.com asettaja www.googletagmanager.com/js · 1141 ms kohdalla
- Kloudend ipapi.co asettaja advensure.io/main.js · 221 ms kohdalla
- www.google.com www.google.com asettaja www.googletagmanager.com/gtm.js · 251 ms kohdalla
- Adobe Fonts use.typekit.net 599 ms kohdalla
- Meta Platforms, Inc. connect.facebook.net asettaja advensure.io/terms · 162 ms kohdalla
- Meta Platforms, Inc. www.facebook.com 290 ms kohdalla
- Google LLC ad.doubleclick.net asettaja www.googletagmanager.com/gtm.js · 603 ms kohdalla
- ja 3 muuta
Näin testasimme
Selain: Chrome/150.0.7871.124 · Skannauksen alkuperä: EU · Viewport: 1440×900 · Tarkistettu: 29 Jul 2026 16:49
Evästeet
6
Kolmannen osapuolen
0
Seuraimet
22
Toimittajat
10
Suostumusbanneri
CookieYes
Skannaukset
1
Mitä tästä asetuksesta puuttuu
- Google-tunnisteita havaittiin, mutta Google Consent Mode v2:ta ei havaittu.
Vaatimustenmukaisuus yleisöittäin
Euroopan unioni
✗ Ei täytyGDPR + ePrivacy · Ennakkosuostumus (opt-in)
Yhdistynyt kuningaskunta
✗ Ei täytyUK GDPR + PECR · Suostumukseen perustuva
Yhdysvallat
✓ Täyttää tämän mallinCCPA/CPRA + state laws · Ilmoitus ja kieltäytyminen (opt-out)
Kanada
! Vaatii huomiotaPIPEDA + Québec Law 25 · Suostumukseen perustuva
Brasilia
! Vaatii huomiotaLGPD · Suostumukseen perustuva
Skannaus tehtiin EU:sta; sivustot voivat näyttää muille alueille erilaisia bannereita tai seurantaa. Arviot kuvastavat havaittua toimintaa mitattuna kunkin yleisön sääntöjä vasten.
Yhteyden turvallisuus
HTTPS tuettu
✓Uudelleenohjaa HTTP:n HTTPS:ään
✓HSTS
✗Content Security Policy
✓
Kolmannen osapuolen seurantaevästeet
22 pyyntöä havaittu 10 tarjoajalta: Cloudflare Inc., ContentSquare, Google LLC, Kloudend, www.google.com...
Kolmannen osapuolen seurantaevästeet
22 pyyntöä havaittu 10 tarjoajalta: Cloudflare Inc., ContentSquare, Google LLC, Kloudend, www.google.com...
Analytics
8
Marketing
2
Necessary
7
Functional
1
Other
4
| Toimittaja | Kategoria | Tyyppi | Verkkotunnus |
|---|---|---|---|
| Cloudflare Inc. ennen suostumusta Cloudflare Web Analytics | Analytics | script | static.cloudflareinsights.com |
| ContentSquare ennen suostumusta ContentSquare tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) | Analytics | script | static.hotjar.com |
| ContentSquare ennen suostumusta ContentSquare tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) | Analytics | script | content.hotjar.io |
| ContentSquare ennen suostumusta ContentSquare tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) | Analytics | script | vc.hotjar.io |
| Google LLC ennen suostumusta Google Tag Manager | Analytics | script | www.googletagmanager.com |
| Google LLC ennen suostumusta Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) | Analytics | script | region1.analytics.google.com |
| Kloudend ennen suostumusta Kloudend tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) | Analytics | script | ipapi.co |
| www.google.com ennen suostumusta | Analytics | fetch | www.google.com |
| Adobe Fonts ennen suostumusta Adobe Fonts (Typekit): web font delivery | Functional | script | use.typekit.net |
| Meta Platforms, Inc. ennen suostumusta Facebook SDK / Pixel | Marketing | script | connect.facebook.net |
| Meta Platforms, Inc. ennen suostumusta Facebook tracking pixel | Marketing | pixel | www.facebook.com |
| Cloudflare Inc. Cloudflare CDNJS | Necessary | script | cdnjs.cloudflare.com |
| CookieYes CookieYes consent management | Necessary | script | cdn-cookieyes.com |
| Google LLC Google Fonts files | Necessary | script | fonts.gstatic.com |
| Google LLC Google Fonts stylesheet | Necessary | script | fonts.googleapis.com |
| Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) | Necessary | script | www.google.dk |
| UNPKG UNPKG tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) | Necessary | script | unpkg.com |
| Volentio JSD Volentio JSD tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) | Necessary | script | cdn.jsdelivr.net |
| Google LLC ennen suostumusta Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) | Unknown | script | ad.doubleclick.net |
| Google LLC ennen suostumusta Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) | Unknown | script | region1.google-analytics.com |
| Google LLC ennen suostumusta Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) | Unknown | script | pagead2.googlesyndication.com |
| Google LLC ennen suostumusta Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) | Unknown | script | stats.g.doubleclick.net |
Skannaushistoria
Yksi valmistunut skannaus: evästeet ja seuraimet skannauksesta July 29, 2026.
Viimeaikaiset skannaukset
| July 29, 2026 | 6 22 |
Lisää evästeiden vaatimustenmukaisuusarvosteluja
TESLATOTO | Nyesel ⁉️ Ternyata Ini RTP Slot...
advids.io
advia.io
advia.io
Advantis | Brain (Brainance MD)
advantis.io
Impressum | Advanced Innovation
advanced-innovation.io
Outsource Product Engineering Services | Adtech...
adtechcorp.io
Privacy Policy - AI Ads Solutions LLC
adssolutions.io
What Is an SDK and Why Does It Matter in Mobile...
adspin.io
AI Creative Tutorials — Adsome
adsome.io
Onko advensure.io verkkosivustosi?
Lunasta se seurataksesi evästeitäsi ja seuraimiasi, ottaaksesi käyttöön vaatimustenmukaisen suostumusbannerin automaattisella skriptien estolla ja pitääksesi evästekäytäntösi ajan tasalla.