Skip to main content
aeroportodinapoli.it

aeroportodinapoli.it

https://aeroportodinapoli.it

Viimeksi skannattu July 23, 2026

Sivuston aeroportodinapoli.it evästeskannaus, tehty July 23, 2026, löysi 61 evästettä ja 10 kolmannen osapuolen seurantapyyntöä. Arviointi kattoi 10 sivua 10 ainutlaatuisessa sivupohjassa. Sivusto hyödyntää Cookiebot suostumuksenhallinta-alustanaan Google Consent Mode v2 -tuella; IAB TCF v2.3:a ei havaittu. 10 kolmannen osapuolen pyyntöä havaittiin 7 toimittajalta.

Evästeet

61

Kolmannen osapuolen

41

Seuraimet

10

Toimittajat

7

Suostumusbanneri

Cookiebot

Skannaukset

1

Mitä tästä asetuksesta puuttuu

  • Julkaistu evästeseloste ei sisällä kaikkia sivustolla havaittuja evästeitä.

Vaatimustenmukaisuus yleisöittäin

Euroopan unioni

✗ Ei täyty

GDPR + ePrivacy · Ennakkosuostumus (opt-in)

Yhdistynyt kuningaskunta

✗ Ei täyty

UK GDPR + PECR · Suostumukseen perustuva

Yhdysvallat

✓ Täyttää tämän mallin

CCPA/CPRA + state laws · Ilmoitus ja kieltäytyminen (opt-out)

Kanada

! Vaatii huomiota

PIPEDA + Québec Law 25 · Suostumukseen perustuva

Brasilia

! Vaatii huomiota

LGPD · Suostumukseen perustuva

Skannaus tehtiin EU:sta; sivustot voivat näyttää muille alueille erilaisia bannereita tai seurantaa. Arviot kuvastavat havaittua toimintaa mitattuna kunkin yleisön sääntöjä vasten.

Evästeet

61 evästettä havaittu: 2 välttämätöntä, 0 analytiikka, 0 markkinointi, 41 kolmannen osapuolen

Yhteensä

61

Välttämättömät

2

Toiminnalliset

0

Analytiikka

0

Markkinointi

0

Tuntematon

59

41 kolmannen osapuolen evästes havaittu

Kolmannen osapuolen evästeet vaativat nimenomaisen käyttäjän suostumuksen GDPR/ePrivacy-säännösten mukaisesti.

Suodata kategorian mukaan
Nimi Verkkotunnus Kategoria Tarjoaja Vanheneminen Suojattu HttpOnly Osapuoli
JSESSIONID aeroportodinapoli.it Necessary Java Istunto 1st
PHPSESSID validate.perfdrive.com Necessary PHP Istunto 3rd
cbfcl0b765 ennen suostumusta validate.perfdrive.com Unknown - Vanhentunut 3rd
cbfcl17e0a ennen suostumusta validate.perfdrive.com Unknown - Vanhentunut 3rd
cbfcl198e9 ennen suostumusta validate.perfdrive.com Unknown - Vanhentunut 3rd
cbfcl944f9 ennen suostumusta validate.perfdrive.com Unknown - Vanhentunut 3rd
cbfcl952ac ennen suostumusta validate.perfdrive.com Unknown - Vanhentunut 3rd
cbfcl96554 ennen suostumusta validate.perfdrive.com Unknown - Vanhentunut 3rd
cbfcl9ad78 ennen suostumusta validate.perfdrive.com Unknown - Vanhentunut 3rd
cbfcla6c2c ennen suostumusta validate.perfdrive.com Unknown - Vanhentunut 3rd
cbfcla8cf4 ennen suostumusta validate.perfdrive.com Unknown - Vanhentunut 3rd
cbfclad2a3 ennen suostumusta validate.perfdrive.com Unknown - Vanhentunut 3rd
cbfm0b765 ennen suostumusta validate.perfdrive.com Unknown - Vanhentunut 3rd
cbfm17e0a ennen suostumusta validate.perfdrive.com Unknown - Vanhentunut 3rd
cbfm198e9 ennen suostumusta validate.perfdrive.com Unknown - Vanhentunut 3rd
cbfm944f9 ennen suostumusta validate.perfdrive.com Unknown - Vanhentunut 3rd
cbfm952ac ennen suostumusta validate.perfdrive.com Unknown - Vanhentunut 3rd
cbfm96554 ennen suostumusta validate.perfdrive.com Unknown - Vanhentunut 3rd
cbfm9ad78 ennen suostumusta validate.perfdrive.com Unknown - Vanhentunut 3rd
cbfma6c2c ennen suostumusta validate.perfdrive.com Unknown - Vanhentunut 3rd
cbfma8cf4 ennen suostumusta validate.perfdrive.com Unknown - Vanhentunut 3rd
cbfmad2a3 ennen suostumusta validate.perfdrive.com Unknown - Vanhentunut 3rd
cbft0b765 ennen suostumusta validate.perfdrive.com Unknown - Vanhentunut 3rd
cbft17e0a ennen suostumusta validate.perfdrive.com Unknown - Vanhentunut 3rd
cbft198e9 ennen suostumusta validate.perfdrive.com Unknown - Vanhentunut 3rd
cbft944f9 ennen suostumusta validate.perfdrive.com Unknown - Vanhentunut 3rd
cbft952ac ennen suostumusta validate.perfdrive.com Unknown - Vanhentunut 3rd
cbft96554 ennen suostumusta validate.perfdrive.com Unknown - Vanhentunut 3rd
cbft9ad78 ennen suostumusta validate.perfdrive.com Unknown - Vanhentunut 3rd
cbfta6c2c ennen suostumusta validate.perfdrive.com Unknown - Vanhentunut 3rd
cbfta8cf4 ennen suostumusta validate.perfdrive.com Unknown - Vanhentunut 3rd
cbftad2a3 ennen suostumusta validate.perfdrive.com Unknown - Vanhentunut 3rd
CONSENT_TYPE_FUNCTIONAL ennen suostumusta aeroportodinapoli.it Unknown - 361 d 1st
CONSENT_TYPE_NECESSARY ennen suostumusta aeroportodinapoli.it Unknown - 361 d 1st
CONSENT_TYPE_PERFORMANCE ennen suostumusta aeroportodinapoli.it Unknown - 361 d 1st
CONSENT_TYPE_PERSONALIZATION ennen suostumusta aeroportodinapoli.it Unknown - 361 d 1st
COOKIE_SUPPORT ennen suostumusta aeroportodinapoli.it Unknown - 361 d 1st
g_state ennen suostumusta aeroportodinapoli.it Unknown - 176 d 1st
uzmx ennen suostumusta .aeroportodinapoli.it Unknown - 178 d 1st
__ssds ennen suostumusta .aeroportodinapoli.it Unknown - 176 d 1st
__ssds ennen suostumusta .perfdrive.com Unknown - 176 d 3rd
__ssuzjsr2 ennen suostumusta .perfdrive.com Unknown - 176 d 3rd
__ssuzjsr2 ennen suostumusta .aeroportodinapoli.it Unknown - 176 d 1st
__uzma ennen suostumusta aeroportodinapoli.it Unknown - 178 d 1st
__uzma ennen suostumusta validate.perfdrive.com Unknown - 176 d 3rd
__uzmaj2 ennen suostumusta .aeroportodinapoli.it Unknown - 176 d 1st
__uzmaj2 ennen suostumusta .perfdrive.com Unknown - 176 d 3rd
__uzmb ennen suostumusta aeroportodinapoli.it Unknown - 178 d 1st
__uzmb ennen suostumusta validate.perfdrive.com Unknown - 176 d 3rd
__uzmbj2 ennen suostumusta .perfdrive.com Unknown - 176 d 3rd
__uzmbj2 ennen suostumusta .aeroportodinapoli.it Unknown - 176 d 1st
__uzmc ennen suostumusta aeroportodinapoli.it Unknown - 178 d 1st
__uzmc ennen suostumusta validate.perfdrive.com Unknown - 176 d 3rd
__uzmcj2 ennen suostumusta .perfdrive.com Unknown - 176 d 3rd
__uzmcj2 ennen suostumusta .aeroportodinapoli.it Unknown - 176 d 1st
__uzmd ennen suostumusta aeroportodinapoli.it Unknown - 178 d 1st
__uzmd ennen suostumusta validate.perfdrive.com Unknown - 176 d 3rd
__uzmdj2 ennen suostumusta .perfdrive.com Unknown - 176 d 3rd
__uzmdj2 ennen suostumusta .aeroportodinapoli.it Unknown - 176 d 1st
__uzme ennen suostumusta aeroportodinapoli.it Unknown - 178 d 1st
__uzmf ennen suostumusta aeroportodinapoli.it Unknown - 178 d 1st

Kolmannen osapuolen seurantaevästeet

10 pyyntöä havaittu 7 tarjoajalta: Google LLC, Accessibe, Meta Platforms, Inc., Cybot A/S (Cookiebot), IntuitionMachines...

Analytics

1

Marketing

2

Necessary

3

Functional

0

Other

4

Toimittaja Kategoria Tyyppi Verkkotunnus
Google LLC ennen suostumusta Google Tag Manager Analytics script www.googletagmanager.com
Accessibe ennen suostumusta Accessibe tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script eu.acsbapp.com
Meta Platforms, Inc. ennen suostumusta Facebook SDK / Pixel Marketing script connect.facebook.net
Cybot A/S (Cookiebot) Cookiebot consent management Necessary script consent.cookiebot.com
Google LLC Google Fonts stylesheet Necessary script fonts.googleapis.com
Google LLC Google Fonts files Necessary script fonts.gstatic.com
IntuitionMachines ennen suostumusta IntuitionMachines tracker domain (source: Disconnect.me, category: Anti-fraud) Unknown script hcaptcha.com
Radware ennen suostumusta Radware tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown script cdn.perfdrive.com
Radware ennen suostumusta Radware tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown script validate.perfdrive.com
UserCentrics UserCentrics tracker domain (source: Disconnect.me, category: ConsentManagers) Unknown script consentcdn.cookiebot.com

Skannaushistoria

Yksi valmistunut skannaus: evästeet ja seuraimet skannauksesta July 23, 2026.

Viimeaikaiset skannaukset

July 23, 2026 61 10

Onko aeroportodinapoli.it verkkosivustosi?

Lunasta se seurataksesi evästeitäsi ja seuraimiasi, ottaaksesi käyttöön vaatimustenmukaisen suostumusbannerin automaattisella skriptien estolla ja pitääksesi evästekäytäntösi ajan tasalla.