bbi-travel.nl
Viimeksi skannattu August 11, 2026
Sivuston bbi-travel.nl evästeskannaus, suoritettu August 11, 2026, löysi 3 evästettä ja 14 kolmannen osapuolen seurantapyyntöä. Arviointi kattoi 10 sivua 10 ainutlaatuisessa sivupohjassa. Sivusto hyödyntää Cookiebot suostumuksenhallinta-alustanaan. Tarkistuksessamme ei havaittu IAB TCF v2.3:a eikä Google Consent Mode v2:ta. 14 kolmannen osapuolen pyyntöä havaittiin 7 toimittajalta.
Suostumuskäyttäytymisen arvosana
55 / 100
Tämä sivusto asetti seurantaevästeitä tai latasi seuraimia ennen kuin kävijä antoi suostumuksensa.
Skannattujen sivujen automaattinen tarkistus tiettynä ajankohtana; ei oikeudellista neuvontaa. Näin tarkistuksemme toimii.
Suostumuksen valvonnan taso
-
1
Mitään ei-välttämätöntä ei suoriteta ennen suostumuksen antamista. Tämä on ePrivacy-direktiivin 5(3) artiklan tiukka tulkinta ja vahvin lähtökohta.
-
2
Google-tunnisteet latautuvat tallennuksen ollessa oletusarvoisesti evätty ja lähettävät ennen suostumusta vain evästeettömiä signaaleja. Sallittua Googlen mallissa, mutta ei 5(3) artiklan tiukan tulkinnan mukaista.
-
3
Google Consent Mode v2 rajoittaa Google-tunnisteita, mutta muita seuraimia tai evästeitä havaittiin ennen suostumusta.
-
4
Suoritetaan ennen suostumusta Tämä sivusto
Suostumusbanneri on käytössä, mutta se ei rajoita seurantaa. Seuraimet ja evästeet suoritetaan ennen kuin kävijä antaa suostumuksen.
Suostumusbanneri sellaisena kuin se kohdattiin
Ensimmäisellä tasolla ei ole hylkäysvaihtoehtoa; kieltäytyminen vaatii lisävaiheita.
Latausaikajana ennen suostumusta
Millisekunnit navigoinnin alusta siihen, kun kukin pyyntö lähetettiin tai kukin eväste asetettiin.
ja 6 lisää
Havaittu ennen suostumusta
Ennen suostumusta asetetut evästeet (3)
-
_hjSession_460933analytics · Hotjar -
_hjSessionUser_460933analytics · Hotjar -
crisp-client%2Fsession%2F9f6565b7-58e9-496e-a258-9890f17c3b34unknown
Seurantapyynnöt ennen suostumusta (11)
- ContentSquare static.hotjar.com asettaja www.bbi-travel.nl/CAYYCBA02S · 167 ms kohdalla
- ContentSquare vc.hotjar.io asettaja script.hotjar.com/modules.75bf3488a101739acfe9.js · 591 ms kohdalla
- Google LLC www.googletagmanager.com 90 ms kohdalla
- Crisp IM SARL client.crisp.chat asettaja www.bbi-travel.nl/CAYYCBA02S · 122 ms kohdalla
- Google LLC maps.googleapis.com asettaja www.google.com/jsapi · 1078 ms kohdalla
- Intuit chimpstatic.com asettaja www.bbi-travel.nl/CAYYCBA02S · 167 ms kohdalla
- Microsoft secure.adnxs.com 90 ms kohdalla
- Microsoft bat.bing.com asettaja isst.bbi-travel.nl/isst.js · 235 ms kohdalla
- Microsoft Advertising bat.bing.net asettaja bat.bing.com/bat.js · 298 ms kohdalla
- Google LLC pagead2.googlesyndication.com asettaja isst.bbi-travel.nl/isst.js · 2271 ms kohdalla
- UserCentrics consent.cookiebot.eu asettaja isst.bbi-travel.nl/isst.js · 235 ms kohdalla
Näin testasimme
Selain: Chrome/150.0.7871.124 · Skannauksen alkuperä: EU · Viewport: 1440×900 · Tarkistettu: 11 Aug 2026 18:10 - 11 Aug 2026 18:11
Evästeet
3
Kolmannen osapuolen
0
Seuraimet
14
Toimittajat
7
Suostumusbanneri
Cookiebot
Skannaukset
1
Mitä tästä asetuksesta puuttuu
- Skriptien esto on manuaalista. Jokainen skripti on merkittävä käsin, ja merkitsemättömät skriptit suoritetaan ennen suostumusta.
- Google-tunnisteita havaittiin, mutta Google Consent Mode v2:ta ei havaittu.
- Julkaistu evästeseloste ei sisällä kaikkia sivustolla havaittuja evästeitä.
- Ensimmäisellä tasolla ei ole hylkäysvaihtoehtoa; kieltäytyminen vaatii lisävaiheita.
Vaatimustenmukaisuus yleisöittäin
Euroopan unioni
✗ Ei täytyGDPR + ePrivacy · Ennakkosuostumus (opt-in)
Yhdistynyt kuningaskunta
✗ Ei täytyUK GDPR + PECR · Suostumukseen perustuva
Yhdysvallat
✓ Täyttää tämän mallinCCPA/CPRA + state laws · Ilmoitus ja kieltäytyminen (opt-out)
Kanada
! Vaatii huomiotaPIPEDA + Québec Law 25 · Suostumukseen perustuva
Brasilia
! Vaatii huomiotaLGPD · Suostumukseen perustuva
Skannaus tehtiin EU:sta; sivustot voivat näyttää muille alueille erilaisia bannereita tai seurantaa. Arviot kuvastavat havaittua toimintaa mitattuna kunkin yleisön sääntöjä vasten.
Yhteyden turvallisuus
HTTPS tuettu
✓Uudelleenohjaa HTTP:n HTTPS:ään
✓HSTS
✗Content Security Policy
✗
Kolmannen osapuolen seurantaevästeet
14 pyyntöä havaittu 7 tarjoajalta: ContentSquare, Google LLC, Crisp IM SARL, Intuit, Microsoft...
Kolmannen osapuolen seurantaevästeet
14 pyyntöä havaittu 7 tarjoajalta: ContentSquare, Google LLC, Crisp IM SARL, Intuit, Microsoft...
Analytics
3
Marketing
4
Necessary
3
Functional
2
Other
2
| Toimittaja | Kategoria | Tyyppi | Verkkotunnus |
|---|---|---|---|
| ContentSquare ennen suostumusta ContentSquare tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) | Analytics | script | static.hotjar.com |
| ContentSquare ennen suostumusta ContentSquare tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) | Analytics | script | vc.hotjar.io |
| Google LLC ennen suostumusta Google Tag Manager | Analytics | script | www.googletagmanager.com |
| Crisp IM SARL ennen suostumusta Crisp live chat | Functional | script | client.crisp.chat |
| Google LLC ennen suostumusta Google Maps API | Functional | script | maps.googleapis.com |
| Intuit ennen suostumusta Intuit tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) | Marketing | script | chimpstatic.com |
| Microsoft ennen suostumusta Microsoft tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) | Marketing | script | secure.adnxs.com |
| Microsoft ennen suostumusta Microsoft tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) | Marketing | pixel | bat.bing.com |
| Microsoft Advertising ennen suostumusta Microsoft Advertising (Bing Ads) UET tag: conversion tracking and remarketing | Marketing | script | bat.bing.net |
| Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) | Necessary | script | www.gstatic.com |
| Google LLC Google Fonts stylesheet | Necessary | script | fonts.googleapis.com |
| Google LLC Google Fonts files | Necessary | script | fonts.gstatic.com |
| Google LLC ennen suostumusta Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) | Unknown | script | pagead2.googlesyndication.com |
| UserCentrics ennen suostumusta UserCentrics tracker domain (source: Disconnect.me, category: ConsentManagers) | Unknown | script | consent.cookiebot.eu |
Skannaushistoria
Yksi valmistunut skannaus: evästeet ja seuraimet skannauksesta August 11, 2026.
Viimeaikaiset skannaukset
| August 11, 2026 | 3 14 |
Lisää evästeiden vaatimustenmukaisuusarvosteluja
GL Audio | Home
gl-audio.nl
Welkom - Nederlandse Gereformeerde Kerk Axel
gkvaxel.nl
GK Tuinaanleg
gktuinaanleg.nl
Reviews - GK Gevelspecialisten
gkgevelspecialisten.nl
GateKeeper Europe | Werkplekbeveiliging
gkaccess.nl
Wordt aan gewerkt! – GK Renovaties
gk-renovaties.nl
Home - Gk auto's Lelystad
gk-auto.nl
Ambulante begeleiding op maat in Noord-Holland ...
gjsinterventies.nl
Onko bbi-travel.nl verkkosivustosi?
Lunasta se seurataksesi evästeitäsi ja seuraimiasi, ottaaksesi käyttöön vaatimustenmukaisen suostumusbannerin automaattisella skriptien estolla ja pitääksesi evästekäytäntösi ajan tasalla.