cepsports.ca
Viimeksi skannattu August 22, 2026
Sivuston cepsports.ca evästeskannaus, tehty August 22, 2026, löysi 16 evästettä ja 14 kolmannen osapuolen seurantapyyntöä. Arviointi kattoi 10 sivua 10 ainutlaatuisessa sivupohjassa. Sivusto hyödyntää Cookiebot suostumuksenhallinta-alustanaan. Tarkistuksessamme ei havaittu IAB TCF v2.3:a eikä Google Consent Mode v2:ta. 14 kolmannen osapuolen pyyntöä havaittiin 5 toimittajalta.
Suostumuskäyttäytymisen arvosana
28 / 100
Tämä sivusto asetti useita seurantaevästeitä ennen kuin kävijä antoi suostumuksensa. ePrivacy-direktiivin 5(3) artiklan mukaan nämä edellyttävät ennakkosuostumusta.
Skannattujen sivujen automaattinen tarkistus tiettynä ajankohtana; ei oikeudellista neuvontaa. Näin tarkistuksemme toimii.
Suostumuksen valvonnan taso
-
1
Mitään ei-välttämätöntä ei suoriteta ennen suostumuksen antamista. Tämä on ePrivacy-direktiivin 5(3) artiklan tiukka tulkinta ja vahvin lähtökohta.
-
2
Google-tunnisteet latautuvat tallennuksen ollessa oletusarvoisesti evätty ja lähettävät ennen suostumusta vain evästeettömiä signaaleja. Sallittua Googlen mallissa, mutta ei 5(3) artiklan tiukan tulkinnan mukaista.
-
3
Google Consent Mode v2 rajoittaa Google-tunnisteita, mutta muita seuraimia tai evästeitä havaittiin ennen suostumusta.
-
4
Suoritetaan ennen suostumusta Tämä sivusto
Suostumusbanneri on käytössä, mutta se ei rajoita seurantaa. Seuraimet ja evästeet suoritetaan ennen kuin kävijä antaa suostumuksen.
Suostumusbanneri sellaisena kuin se kohdattiin
Ensimmäisellä tasolla ei ole hylkäysvaihtoehtoa; kieltäytyminen vaatii lisävaiheita.
Latausaikajana ennen suostumusta
Millisekunnit navigoinnin alusta siihen, kun kukin pyyntö lähetettiin tai kukin eväste asetettiin.
ja 8 lisää
Havaittu ennen suostumusta
Ennen suostumusta asetetut evästeet (16)
-
aw_popup_viewed_pagefunctional · AWS Cookies Popup -
mage-banners-cache-storagefunctional · Magento -
mage-cache-sessidfunctional · Magento -
mage-cache-storagefunctional · Magento -
mage-cache-storage-section-invalidationfunctional · Magento -
mage-messagesfunctional · Magento -
product_data_storagefunctional · Magento -
recently_compared_productfunctional · Magento -
recently_compared_product_previousfunctional · Magento -
recently_viewed_productfunctional · E-commerce -
recently_viewed_product_previousfunctional · E-commerce -
section_data_idsfunctional · Magento -
geoip_redirect_for_varnishunknown -
form_keynecessary · Magento -
form_keynecessary · Magento -
PHPSESSIDnecessary · PHP
Seurantapyynnöt ennen suostumusta (6)
- Google LLC www.googletagmanager.com asettaja www.cepsports.ca/default.js · 357 ms kohdalla
- New Relic js-agent.newrelic.com asettaja www.cepsports.ca/compression · 702 ms kohdalla
- New Relic Inc. bam.nr-data.net asettaja www.cepsports.ca/compression · 758 ms kohdalla
- Google LLC www.google.com asettaja www.cepsports.ca/product.js · 1959 ms kohdalla
- Google LLC www.youtube.com asettaa evästeen 193 ms kohdalla
- Google LLC googleads.g.doubleclick.net asettaja www.youtube.com/m=root,base · 497 ms kohdalla
Näin testasimme
Selain: Chrome/150.0.7871.124 · Skannauksen alkuperä: EU · Viewport: 1440×900 · Tarkistettu: 22 Aug 2026 16:46 - 22 Aug 2026 16:47
Evästeet
16
Kolmannen osapuolen
0
Seuraimet
14
Toimittajat
5
Suostumusbanneri
Cookiebot
Skannaukset
1
Mitä tästä asetuksesta puuttuu
- Skriptien esto on manuaalista. Jokainen skripti on merkittävä käsin, ja merkitsemättömät skriptit suoritetaan ennen suostumusta.
- Google-tunnisteita havaittiin, mutta Google Consent Mode v2:ta ei havaittu.
- Ensimmäisellä tasolla ei ole hylkäysvaihtoehtoa; kieltäytyminen vaatii lisävaiheita.
Vaatimustenmukaisuus yleisöittäin
Euroopan unioni
✗ Ei täytyGDPR + ePrivacy · Ennakkosuostumus (opt-in)
Yhdistynyt kuningaskunta
✗ Ei täytyUK GDPR + PECR · Suostumukseen perustuva
Yhdysvallat
✓ Täyttää tämän mallinCCPA/CPRA + state laws · Ilmoitus ja kieltäytyminen (opt-out)
Kanada
! Vaatii huomiotaPIPEDA + Québec Law 25 · Suostumukseen perustuva
Brasilia
! Vaatii huomiotaLGPD · Suostumukseen perustuva
Skannaus tehtiin EU:sta; sivustot voivat näyttää muille alueille erilaisia bannereita tai seurantaa. Arviot kuvastavat havaittua toimintaa mitattuna kunkin yleisön sääntöjä vasten.
Yhteyden turvallisuus
HTTPS tuettu
✓Uudelleenohjaa HTTP:n HTTPS:ään
✓HSTS
✓Content Security Policy
✓
Kolmannen osapuolen seurantaevästeet
14 pyyntöä havaittu 5 tarjoajalta: Google LLC, New Relic, New Relic Inc., Cybot A/S (Cookiebot), UserCentrics
Kolmannen osapuolen seurantaevästeet
14 pyyntöä havaittu 5 tarjoajalta: Google LLC, New Relic, New Relic Inc., Cybot A/S (Cookiebot), UserCentrics
Analytics
3
Marketing
1
Necessary
7
Functional
1
Other
2
| Toimittaja | Kategoria | Tyyppi | Verkkotunnus |
|---|---|---|---|
| Google LLC ennen suostumusta Google Tag Manager | Analytics | script | www.googletagmanager.com |
| New Relic ennen suostumusta New Relic tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) | Analytics | script | js-agent.newrelic.com |
| New Relic Inc. ennen suostumusta New Relic data beacon | Analytics | pixel | bam.nr-data.net |
| Google LLC ennen suostumusta Google reCAPTCHA bot protection | Functional | script | www.google.com |
| Google LLC ennen suostumusta YouTube embedded video | Marketing | iframe | www.youtube.com |
| Cybot A/S (Cookiebot) Cookiebot consent management | Necessary | script | consent.cookiebot.com |
| Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) | Necessary | iframe | www.youtube-nocookie.com |
| Google LLC Google Fonts files | Necessary | script | fonts.gstatic.com |
| Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) | Necessary | script | i.ytimg.com |
| Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) | Necessary | script | www.gstatic.com |
| Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) | Necessary | script | yt3.ggpht.com |
| Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) | Necessary | script | jnn-pa.googleapis.com |
| Google LLC ennen suostumusta Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) | Unknown | script | googleads.g.doubleclick.net |
| UserCentrics UserCentrics tracker domain (source: Disconnect.me, category: ConsentManagers) | Unknown | script | consentcdn.cookiebot.com |
Skannaushistoria
Yksi valmistunut skannaus: evästeet ja seuraimet skannauksesta August 22, 2026.
Viimeaikaiset skannaukset
| August 22, 2026 | 16 14 |
Lisää evästeiden vaatimustenmukaisuusarvosteluja
Conveyancing, simplified.
growyourfirm.ca
Growth Roundtable for Entrepreneurs
growthroundtable.ca
Executive coaching and team facilitation for am...
growthroad.ca
Subscribe - Grove School
grove-subscribe.ddsb.ca
The resource cannot be found.
grove-calendar.ddsb.ca
Group NB | Global Recruitment & Flexible Staffi...
groupnb.ca
Exterminateur à Montréal et au Québec | Grou...
groupevivarium.ca
Groupe Varo – Entrepreneur Général
groupevaro.ca
Onko cepsports.ca verkkosivustosi?
Lunasta se seurataksesi evästeitäsi ja seuraimiasi, ottaaksesi käyttöön vaatimustenmukaisen suostumusbannerin automaattisella skriptien estolla ja pitääksesi evästekäytäntösi ajan tasalla.