Skip to main content
cloudcycle.com

cloudcycle.com

https://cloudcycle.com

Viimeksi skannattu August 25, 2026

Sivuston cloudcycle.com evästeskannaus, suoritettu August 25, 2026, löysi 8 evästettä ja 21 kolmannen osapuolen seurantapyyntöä. Arviointi kattoi 10 sivua 10 ainutlaatuisessa sivupohjassa. Sivusto luottaa Cookiebot suostumuksenhallinta-alustanaan. Tarkistuksessamme ei havaittu IAB TCF v2.3:a eikä Google Consent Mode v2:ta. 21 kolmannen osapuolen pyyntöä havaittiin 9 toimittajalta.

Evästeet

8

Kolmannen osapuolen

0

Seuraimet

21

Toimittajat

9

Suostumusbanneri

Cookiebot

Skannaukset

1

Mitä tästä asetuksesta puuttuu

  • Google-tunnisteita havaittiin, mutta Google Consent Mode v2:ta ei havaittu.
  • Julkaistu evästeseloste ei sisällä kaikkia sivustolla havaittuja evästeitä.

Vaatimustenmukaisuus yleisöittäin

Euroopan unioni

✗ Ei täyty

GDPR + ePrivacy · Ennakkosuostumus (opt-in)

Yhdistynyt kuningaskunta

✗ Ei täyty

UK GDPR + PECR · Suostumukseen perustuva

Yhdysvallat

✓ Täyttää tämän mallin

CCPA/CPRA + state laws · Ilmoitus ja kieltäytyminen (opt-out)

Kanada

! Vaatii huomiota

PIPEDA + Québec Law 25 · Suostumukseen perustuva

Brasilia

! Vaatii huomiota

LGPD · Suostumukseen perustuva

Skannaus tehtiin EU:sta; sivustot voivat näyttää muille alueille erilaisia bannereita tai seurantaa. Arviot kuvastavat havaittua toimintaa mitattuna kunkin yleisön sääntöjä vasten.

Yhteyden turvallisuus

HTTPS tuettu

Uudelleenohjaa HTTP:n HTTPS:ään

HSTS

Content Security Policy

Evästeet

8 evästettä havaittu: 2 välttämätöntä, 6 analytiikka, 0 markkinointi

Yhteensä

8

Välttämättömät

2

Toiminnalliset

0

Analytiikka

6

Markkinointi

0

Tuntematon

0

Suodata kategorian mukaan
Nimi Verkkotunnus Kategoria Tarjoaja Vanheneminen Suojattu HttpOnly Osapuoli
hubspotutk ennen suostumusta .cloudcycle.com Analytics HubSpot 180 d 1st
_ga ennen suostumusta .cloudcycle.com Analytics Google Analytics 1.1 yr elinikä yli 13 kuukautta 1st
_ga_88SB4HPZ0Y ennen suostumusta .cloudcycle.com Analytics Google Analytics 1.1 yr elinikä yli 13 kuukautta 1st
__hssc ennen suostumusta .cloudcycle.com Analytics HubSpot Vanhentunut 1st
__hssrc ennen suostumusta .cloudcycle.com Analytics HubSpot Istunto 1st
__hstc ennen suostumusta .cloudcycle.com Analytics HubSpot 180 d 1st
_cfuvid .cloudcycle.com Necessary Cloudflare Istunto 1st
_cfuvid .www.cloudcycle.com Necessary Cloudflare Istunto 1st

Sivuston asettama selaintallennus

Nimi Verkkotunnus Osapuoli
__localStorage_test__ asettaja cdn.jsdelivr.net/chunk-JYJWMUBN.js:1:11450 https://www.cloudcycle.com 1st ennen suostumusta
_gcl_ls asettaja www.cloudcycle.com/rdY6DQceGkMnlzPAbzfbr_J0Yyw:581:174 https://www.cloudcycle.com 1st ennen suostumusta
__sharethis_local_storage_test__ asettaja platform-api.sharethis.com/sharethis.js:586:20 https://www.cloudcycle.com 1st ennen suostumusta

Kolmannen osapuolen seurantaevästeet

21 pyyntöä havaittu 9 tarjoajalta: Google LLC, HubSpot, HubSpot Inc., Predactiv, Amazon...

Analytics

3

Marketing

6

Necessary

9

Functional

1

Other

2

Toimittaja Kategoria Tyyppi Verkkotunnus
Google LLC ennen suostumusta Google Tag Manager Analytics script www.googletagmanager.com
HubSpot ennen suostumusta HubSpot tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Analytics script forms.hsforms.com
HubSpot Inc. ennen suostumusta HubSpot analytics Analytics script js.hs-analytics.net
Google LLC ennen suostumusta Google reCAPTCHA bot protection Functional script www.google.com
HubSpot ennen suostumusta HubSpot tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script js-na1.hs-scripts.com
HubSpot ennen suostumusta HubSpot tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script js.hs-banner.com
HubSpot ennen suostumusta HubSpot tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script forms.hscollectedforms.net
HubSpot Inc. ennen suostumusta HubSpot collected forms Marketing script js.hscollectedforms.net
HubSpot Inc. ennen suostumusta HubSpot marketing & CRM Marketing script track.hubspot.com
Predactiv ennen suostumusta Predactiv tracker domain (source: Disconnect.me, category: Social) Marketing script platform-api.sharethis.com
Amazon Amazon tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script d3e54v103j8qbb.cloudfront.net
Cloudflare Inc. Cloudflare Turnstile / bot protection Necessary script challenges.cloudflare.com
Cloudflare Inc. Cloudflare CDNJS Necessary script cdnjs.cloudflare.com
Cybot A/S (Cookiebot) Cookiebot consent management Necessary script consent.cookiebot.com
Google LLC Google Fonts stylesheet Necessary script fonts.googleapis.com
Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script www.gstatic.com
Google LLC Google Fonts files Necessary script fonts.gstatic.com
Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script ajax.googleapis.com
Volentio JSD Volentio JSD tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script cdn.jsdelivr.net
Google LLC ennen suostumusta Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown script region1.google-analytics.com
UserCentrics UserCentrics tracker domain (source: Disconnect.me, category: ConsentManagers) Unknown script consentcdn.cookiebot.com

Skannaushistoria

Yksi valmistunut skannaus: evästeet ja seuraimet skannauksesta August 25, 2026.

Viimeaikaiset skannaukset

August 25, 2026 8 21

Onko cloudcycle.com verkkosivustosi?

Lunasta se seurataksesi evästeitäsi ja seuraimiasi, ottaaksesi käyttöön vaatimustenmukaisen suostumusbannerin automaattisella skriptien estolla ja pitääksesi evästekäytäntösi ajan tasalla.