Skip to main content
lobosonda.com

lobosonda.com

https://lobosonda.com

Viimeksi skannattu October 19, 2026

Sivuston lobosonda.com evästeskannaus, tehty October 19, 2026, löysi 4 evästettä ja 18 kolmannen osapuolen seurantapyyntöä. Arviointi kattoi 10 sivua 10 ainutlaatuisessa sivupohjassa. Sivusto käyttää Complianz suostumuksenhallinta-alustanaan. Tarkistuksessamme ei havaittu IAB TCF v2.3:a eikä Google Consent Mode v2:ta. 18 kolmannen osapuolen pyyntöä havaittiin 10 toimittajalta.

Evästeet

4

Kolmannen osapuolen

0

Seuraimet

18

Toimittajat

10

Suostumusbanneri

Complianz

Skannaukset

1

Mitä tästä asetuksesta puuttuu

  • Google-tunnisteita havaittiin, mutta Google Consent Mode v2:ta ei havaittu.

Vaatimustenmukaisuus yleisöittäin

Euroopan unioni

✗ Ei täyty

GDPR + ePrivacy · Ennakkosuostumus (opt-in)

Yhdistynyt kuningaskunta

✗ Ei täyty

UK GDPR + PECR · Suostumukseen perustuva

Yhdysvallat

✓ Täyttää tämän mallin

CCPA/CPRA + state laws · Ilmoitus ja kieltäytyminen (opt-out)

Kanada

! Vaatii huomiota

PIPEDA + Québec Law 25 · Suostumukseen perustuva

Brasilia

! Vaatii huomiota

LGPD · Suostumukseen perustuva

Skannaus tehtiin EU:sta; sivustot voivat näyttää muille alueille erilaisia bannereita tai seurantaa. Arviot kuvastavat havaittua toimintaa mitattuna kunkin yleisön sääntöjä vasten.

Yhteyden turvallisuus

HTTPS tuettu

✓

Uudelleenohjaa HTTP:n HTTPS:ään

✓

HSTS

✓

Content Security Policy

✓

Evästeet

4 evästettä havaittu: 0 välttämätöntä, 1 analytiikka, 0 markkinointi

Yhteensä

4

Välttämättömät

0

Toiminnalliset

3

Analytiikka

1

Markkinointi

0

Tuntematon

0

Suodata kategorian mukaan
Nimi Verkkotunnus Kategoria Tarjoaja Vanheneminen Suojattu HttpOnly Osapuoli
mp_ec17ab267df6688013d497b75ddd3308_mixpanel ennen suostumusta .lobosonda.com Analytics Mixpanel 365 d – – 1st
cmplz_policy_id www.lobosonda.com Functional Complianz 365 d ✓ – 1st
cmplz_saved_categories www.lobosonda.com Functional Complianz 365 d ✓ – 1st
cmplz_saved_services www.lobosonda.com Functional Complianz 365 d ✓ – 1st

Sivuston asettama selaintallennus

Nimi Verkkotunnus Osapuoli
__mplss_pjskk0tw asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_x659x72o asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
mp_tab_id_fareharbor_ec17ab267df6688013d497b75ddd3308 asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:15:356 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
mp_gen_new_tab_id_fareharbor_ec17ab267df6688013d497b75ddd3308 asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:15:356 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
fareharbor-uuid asettaja fareharbor.com/:1:93388 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_zalooo5n asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mpq_ec17ab267df6688013d497b75ddd3308_pp:X asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:125:498 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mpq_ec17ab267df6688013d497b75ddd3308_pp:Y asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:126:170 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mpq_ec17ab267df6688013d497b75ddd3308_pp:Z asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:125:403 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_lmloim6k asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mpq_ec17ab267df6688013d497b75ddd3308_ev:X asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:125:498 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mpq_ec17ab267df6688013d497b75ddd3308_ev:Y asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:126:170 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mpq_ec17ab267df6688013d497b75ddd3308_ev:Z asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:125:403 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mpq_ec17ab267df6688013d497b75ddd3308_pp asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:127:459 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mpq_ec17ab267df6688013d497b75ddd3308_ev asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:127:459 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_af4xjvoj asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
cmplz_cookie_data asettaja www.lobosonda.com/complianz.min.js https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_fc0hjgll asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_n8zog7me asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_bysjzkj0 asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_d0dpvoeu asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_ocn6ah85 asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_87hakud7 asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_bg5yr8ez asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_r54fp3os asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-recorder-CcIR1Do8.min.js:1:294887 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_amlzqz7w asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_5j17umdz asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_0eaue6nb asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_4odnfs07 asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-recorder-CcIR1Do8.min.js:1:294887 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mprec_fareharbor_ec17ab267df6688013d497b75ddd3308_6264f635-f863-4286-bc28-5d10f79081d4:X asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-recorder-CcIR1Do8.min.js:1:308094 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mprec_fareharbor_ec17ab267df6688013d497b75ddd3308_6264f635-f863-4286-bc28-5d10f79081d4:Y asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-recorder-CcIR1Do8.min.js:1:307963 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mprec_fareharbor_ec17ab267df6688013d497b75ddd3308_6264f635-f863-4286-bc28-5d10f79081d4:Z asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-recorder-CcIR1Do8.min.js:1:308256 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_9y14xefw asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-recorder-CcIR1Do8.min.js:1:294887 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_r7exntiv asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-recorder-CcIR1Do8.min.js:1:294887 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_rbt7hk6t asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-recorder-CcIR1Do8.min.js:1:294887 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_1ejqglk5 asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_jkf60s5o asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_0r8kxz6c asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_hxd529er asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_lse7ix63 asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_mgmhf56e asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_vqrj0hjm asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_a5g0h8z5 asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_ykd8371j asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_afnp1hbo asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_988cvniw asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_l58jyoi8 asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_h077ko5x asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_ho2pk08c asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_e9p59op5 asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_j0aydd2k asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_10275tt0 asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_rt68x4pb asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_89ioeiwj asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_tl16ncyp asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_gou62gry asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_0q84g5c3 asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_eqmmbs2v asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_l2g990a9 asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_h7irp1g2 asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_9tbiuabr asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_q1d9xll9 asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_dfe18clp asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_v64d6xcn asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_kvj4nqv8 asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_f4vgjegp asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_1u5tysqt asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_q6u3gi7y asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_7ayhe31l asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_d7t0rfay asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_6dov47xv asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_wht4sr5f asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_ywpat6cf asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_ilzvado0 asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_dbhzfd7a asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta
__mplss_x8aww7zx asettaja cdn.mxpnl.com/mixpanel-2-latest.min.js:10:371 https://www.lobosonda.com 1st ennen suostumusta

Kolmannen osapuolen seurantaevästeet

18 pyyntöä havaittu 10 tarjoajalta: api-widget.soundcloud.com, dwt.soundcloud.com, FunctionalSoftware, Google LLC, Mixpanel...

Analytics

6

Marketing

1

Necessary

9

Functional

1

Other

1

Toimittaja Kategoria Tyyppi Verkkotunnus
api-widget.soundcloud.com ennen suostumusta Analytics xhr api-widget.soundcloud.com
dwt.soundcloud.com ennen suostumusta Analytics script dwt.soundcloud.com
FunctionalSoftware ennen suostumusta FunctionalSoftware tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) Analytics script o10963.ingest.sentry.io
Google LLC ennen suostumusta Google Tag Manager Analytics script www.googletagmanager.com
Mixpanel ennen suostumusta Mixpanel tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) Analytics script api-js.mixpanel.com
Mixpanel Inc. ennen suostumusta Mixpanel CDN Analytics script cdn.mxpnl.com
SoundCloud Ltd ennen suostumusta SoundCloud embed Functional iframe w.soundcloud.com
Google LLC ennen suostumusta YouTube embedded video Marketing iframe www.youtube.com
Amazon Amazon tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script dipr2nuwo661l.cloudfront.net
Cloudflare Inc. Cloudflare CDNJS Necessary script cdnjs.cloudflare.com
Google LLC Google Fonts files Necessary script fonts.gstatic.com
Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script jnn-pa.googleapis.com
Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script rr2---sn-bavc5ajvooxju-j2il.googlevideo.com
Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script i.ytimg.com
Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script www.gstatic.com
Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script yt3.ggpht.com
Meta Platforms, Inc. Meta tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script scontent-dfw5-2.cdninstagram.com
Google LLC ennen suostumusta Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown script googleads.g.doubleclick.net

Skannaushistoria

Yksi valmistunut skannaus: evästeet ja seuraimet skannauksesta October 19, 2026.

Viimeaikaiset skannaukset

October 19, 2026 4 18

Onko lobosonda.com verkkosivustosi?

Lunasta se seurataksesi evästeitäsi ja seuraimiasi, ottaaksesi käyttöön vaatimustenmukaisen suostumusbannerin automaattisella skriptien estolla ja pitääksesi evästekäytäntösi ajan tasalla.