Skip to main content
locmiquelic-histoire.fr

locmiquelic-histoire.fr

https://locmiquelic-histoire.fr

Viimeksi skannattu October 19, 2026

Sivuston locmiquelic-histoire.fr evästeskannaus, valmistunut October 19, 2026, löysi 6 evästettä ja 18 kolmannen osapuolen seurantapyyntöä. Arviointi kattoi 10 sivua 10 ainutlaatuisessa sivupohjassa. Sivusto luottaa Didomi suostumuksenhallinta-alustanaan IAB TCF v2.3 -tuella; Google Consent Mode v2:ta ei havaittu. 18 kolmannen osapuolen pyyntöä havaittiin 12 toimittajalta.

Evästeet

6

Kolmannen osapuolen

0

Seuraimet

18

Toimittajat

12

Suostumusbanneri

Didomi

Skannaukset

1

Mitä tästä asetuksesta puuttuu

  • Google-tunnisteita havaittiin, mutta Google Consent Mode v2:ta ei havaittu.

Vaatimustenmukaisuus yleisöittäin

Euroopan unioni

✗ Ei täyty

GDPR + ePrivacy · Ennakkosuostumus (opt-in)

Yhdistynyt kuningaskunta

✗ Ei täyty

UK GDPR + PECR · Suostumukseen perustuva

Yhdysvallat

✓ Täyttää tämän mallin

CCPA/CPRA + state laws · Ilmoitus ja kieltäytyminen (opt-out)

Kanada

! Vaatii huomiota

PIPEDA + Québec Law 25 · Suostumukseen perustuva

Brasilia

! Vaatii huomiota

LGPD · Suostumukseen perustuva

Skannaus tehtiin EU:sta; sivustot voivat näyttää muille alueille erilaisia bannereita tai seurantaa. Arviot kuvastavat havaittua toimintaa mitattuna kunkin yleisön sääntöjä vasten.

Yhteyden turvallisuus

HTTPS tuettu

✓

Uudelleenohjaa HTTP:n HTTPS:ään

✓

HSTS

✗

Content Security Policy

✗

Evästeet

6 evästettä havaittu: 0 välttämätöntä, 5 analytiikka, 0 markkinointi

Yhteensä

6

Välttämättömät

0

Toiminnalliset

1

Analytiikka

5

Markkinointi

0

Tuntematon

0

Suodata kategorian mukaan
Nimi Verkkotunnus Kategoria Tarjoaja Vanheneminen Suojattu HttpOnly Osapuoli
__utma ennen suostumusta .locmiquelic-histoire.fr Analytics Google Analytics 1.1 yr elinikä yli 13 kuukautta – – 1st
__utmb ennen suostumusta .locmiquelic-histoire.fr Analytics Google Analytics Vanhentunut – – 1st
__utmc ennen suostumusta .locmiquelic-histoire.fr Analytics Google Analytics Istunto – – 1st
__utmt ennen suostumusta .locmiquelic-histoire.fr Analytics Google Analytics Vanhentunut – – 1st
__utmz ennen suostumusta .locmiquelic-histoire.fr Analytics Google Analytics 182 d – – 1st
didomi_token .locmiquelic-histoire.fr Functional Didomi 1 yr – – 1st

Sivuston asettama selaintallennus

Nimi Verkkotunnus Osapuoli
__test__1792438391125 asettaja connect.facebook.net/all.js https://www.locmiquelic-histoire.fr 1st ennen suostumusta
__test__1792438391126 asettaja connect.facebook.net/all.js https://www.locmiquelic-histoire.fr 1st ennen suostumusta
__test__1792438391127 asettaja connect.facebook.net/all.js https://www.locmiquelic-histoire.fr 1st ennen suostumusta
fbssls_284865384904712 asettaja connect.facebook.net/all.js https://www.locmiquelic-histoire.fr 1st ennen suostumusta
didomi_token asettaja sdk.privacy-center.org/sdk.87d4549f31cfa3a4b3a48561e75aad4107295f42.js:2:74058 https://www.locmiquelic-histoire.fr 1st ennen suostumusta
__test__1792438395202 asettaja connect.facebook.net/all.js https://www.locmiquelic-histoire.fr 1st ennen suostumusta
__test__1792438395203 asettaja connect.facebook.net/all.js https://www.locmiquelic-histoire.fr 1st ennen suostumusta
__test__1792438395204 asettaja connect.facebook.net/all.js https://www.locmiquelic-histoire.fr 1st ennen suostumusta
__test__1792438395579 asettaja connect.facebook.net/all.js https://www.locmiquelic-histoire.fr 1st ennen suostumusta
__test__1792438395581 asettaja connect.facebook.net/all.js https://www.locmiquelic-histoire.fr 1st ennen suostumusta
__test__1792438395582 asettaja connect.facebook.net/all.js https://www.locmiquelic-histoire.fr 1st ennen suostumusta
__test__1792438398351 asettaja connect.facebook.net/all.js https://www.locmiquelic-histoire.fr 1st ennen suostumusta
__test__1792438398352 asettaja connect.facebook.net/all.js https://www.locmiquelic-histoire.fr 1st ennen suostumusta
__test__1792438398352 asettaja connect.facebook.net/all.js https://www.locmiquelic-histoire.fr 1st ennen suostumusta
__test__1792438398393 asettaja connect.facebook.net/all.js https://www.locmiquelic-histoire.fr 1st ennen suostumusta
__test__1792438398396 asettaja connect.facebook.net/all.js https://www.locmiquelic-histoire.fr 1st ennen suostumusta
__test__1792438398397 asettaja connect.facebook.net/all.js https://www.locmiquelic-histoire.fr 1st ennen suostumusta

Kolmannen osapuolen seurantaevästeet

18 pyyntöä havaittu 12 tarjoajalta: boot.pubstack.io, bpt.webedia-group.com, cdn.lib.getjan.io, comScore, Google LLC...

Analytics

7

Marketing

3

Necessary

4

Functional

0

Other

4

Toimittaja Kategoria Tyyppi Verkkotunnus
boot.pubstack.io ennen suostumusta Analytics script boot.pubstack.io
bpt.webedia-group.com ennen suostumusta Analytics pixel bpt.webedia-group.com
cdn.lib.getjan.io ennen suostumusta Analytics script cdn.lib.getjan.io
comScore ennen suostumusta comScore tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) Analytics script sb.scorecardresearch.com
Google LLC ennen suostumusta Google Tag Manager Analytics script www.googletagmanager.com
ocean.rivrai.com ennen suostumusta Analytics script ocean.rivrai.com
syndication.twitter.com ennen suostumusta Analytics pixel syndication.twitter.com
Meta Platforms, Inc. ennen suostumusta Facebook SDK / Pixel Marketing script connect.facebook.net
Pinterest Inc. ennen suostumusta Pinterest assets Marketing script assets.pinterest.com
X Corp (Twitter) ennen suostumusta X/Twitter platform widgets Marketing script platform.twitter.com
Google LLC Google Fonts stylesheet Necessary script fonts.googleapis.com
Google LLC Google Fonts files Necessary script fonts.gstatic.com
Meta Platforms, Inc. Meta tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script static.xx.fbcdn.net
Pinterest Pinterest tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script widgets.pinterest.com
Didomi Didomi tracker domain (source: Disconnect.me, category: ConsentManagers) Unknown script sdk.privacy-center.org
Google LLC ennen suostumusta Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown script ssl.google-analytics.com
Google LLC ennen suostumusta Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown script www.google-analytics.com
Google LLC ennen suostumusta Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown script securepubads.g.doubleclick.net

Skannaushistoria

Yksi valmistunut skannaus: evästeet ja seuraimet skannauksesta October 19, 2026.

Viimeaikaiset skannaukset

October 19, 2026 6 18

Onko locmiquelic-histoire.fr verkkosivustosi?

Lunasta se seurataksesi evästeitäsi ja seuraimiasi, ottaaksesi käyttöön vaatimustenmukaisen suostumusbannerin automaattisella skriptien estolla ja pitääksesi evästekäytäntösi ajan tasalla.