Skip to main content
rainforestcafe.com

rainforestcafe.com

https://rainforestcafe.com

Viimeksi skannattu July 23, 2026

Sivuston rainforestcafe.com evästeskannaus, suoritettu July 23, 2026, löysi 14 evästettä ja 10 kolmannen osapuolen seurantapyyntöä. Arviointi kattoi 10 sivua 10 ainutlaatuisessa sivupohjassa. Sivusto hyödyntää OneTrust suostumuksenhallinta-alustanaan. Tarkistuksessamme ei havaittu IAB TCF v2.3:a eikä Google Consent Mode v2:ta. 10 kolmannen osapuolen pyyntöä havaittiin 6 toimittajalta.

Evästeet

14

Kolmannen osapuolen

0

Seuraimet

10

Toimittajat

6

Suostumusbanneri

OneTrust

Skannaukset

1

Mitä tästä asetuksesta puuttuu

  • Google-tunnisteita havaittiin, mutta Google Consent Mode v2:ta ei havaittu.

Vaatimustenmukaisuus yleisöittäin

Euroopan unioni

✗ Ei täyty

GDPR + ePrivacy · Ennakkosuostumus (opt-in)

Yhdistynyt kuningaskunta

✗ Ei täyty

UK GDPR + PECR · Suostumukseen perustuva

Yhdysvallat

✓ Täyttää tämän mallin

CCPA/CPRA + state laws · Ilmoitus ja kieltäytyminen (opt-out)

Kanada

! Vaatii huomiota

PIPEDA + Québec Law 25 · Suostumukseen perustuva

Brasilia

! Vaatii huomiota

LGPD · Suostumukseen perustuva

Skannaus tehtiin EU:sta; sivustot voivat näyttää muille alueille erilaisia bannereita tai seurantaa. Arviot kuvastavat havaittua toimintaa mitattuna kunkin yleisön sääntöjä vasten.

Evästeet

14 evästettä havaittu: 1 välttämätöntä, 0 analytiikka, 0 markkinointi

Yhteensä

14

Välttämättömät

1

Toiminnalliset

0

Analytiikka

0

Markkinointi

0

Tuntematon

13

Suodata kategorian mukaan
Nimi Verkkotunnus Kategoria Tarjoaja Vanheneminen Suojattu HttpOnly Osapuoli
OptanonConsent .rainforestcafe.com Necessary OneTrust 357 d 1st
__ssds ennen suostumusta .www.rainforestcafe.com Unknown - 172 d 1st
__ssuzjsr0 ennen suostumusta www.rainforestcafe.com Unknown - 172 d 1st
__uzma ennen suostumusta www.rainforestcafe.com Unknown - 174 d 1st
__uzmaj0 ennen suostumusta www.rainforestcafe.com Unknown - 172 d 1st
__uzmb ennen suostumusta www.rainforestcafe.com Unknown - 174 d 1st
__uzmbj0 ennen suostumusta www.rainforestcafe.com Unknown - 172 d 1st
__uzmc ennen suostumusta www.rainforestcafe.com Unknown - 174 d 1st
__uzmcj0 ennen suostumusta www.rainforestcafe.com Unknown - 172 d 1st
__uzmd ennen suostumusta www.rainforestcafe.com Unknown - 174 d 1st
__uzmdj0 ennen suostumusta www.rainforestcafe.com Unknown - 172 d 1st
__uzme ennen suostumusta www.rainforestcafe.com Unknown - 174 d 1st
__uzmfj0 ennen suostumusta www.rainforestcafe.com Unknown - 172 d 1st
__uzmlj0 ennen suostumusta www.rainforestcafe.com Unknown - 172 d 1st

Kolmannen osapuolen seurantaevästeet

10 pyyntöä havaittu 6 tarjoajalta: Google LLC, AudioEye, Cloudflare Inc., Meta Platforms, Inc., OneTrust LLC...

Analytics

1

Marketing

0

Necessary

7

Functional

1

Other

1

Toimittaja Kategoria Tyyppi Verkkotunnus
Google LLC ennen suostumusta Google Tag Manager Analytics script www.googletagmanager.com
Google LLC ennen suostumusta Google reCAPTCHA bot protection Functional script www.google.com
AudioEye AudioEye tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script wsv3cdn.audioeye.com
Cloudflare Inc. Cloudflare CDNJS Necessary script cdnjs.cloudflare.com
Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script www.gstatic.com
Google LLC Google Fonts files Necessary script fonts.gstatic.com
Google LLC Google Fonts stylesheet Necessary script fonts.googleapis.com
Meta Platforms, Inc. Meta tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script scontent-iad6-1.cdninstagram.com
OneTrust LLC OneTrust consent management Necessary script cdn.cookielaw.org
OneTrust OneTrust tracker domain (source: Disconnect.me, category: ConsentManagers) Unknown script geolocation.onetrust.com

Skannaushistoria

Yksi valmistunut skannaus: evästeet ja seuraimet skannauksesta July 23, 2026.

Viimeaikaiset skannaukset

July 23, 2026 14 10

Onko rainforestcafe.com verkkosivustosi?

Lunasta se seurataksesi evästeitäsi ja seuraimiasi, ottaaksesi käyttöön vaatimustenmukaisen suostumusbannerin automaattisella skriptien estolla ja pitääksesi evästekäytäntösi ajan tasalla.