Skip to main content
abbottfh.com

abbottfh.com

https://abbottfh.com

Senast skannad 27 juli 2026

En cookieskanning av abbottfh.com slutförd den 27 juli 2026 hittade 8 cookies och 14 spårningsförfrågningar från tredje part. Bedömningen omfattade 9 sidor fördelade på 9 unika sidmallar. Webbplatsen nyttjar Osano som sin plattform för samtyckeshantering. Varken IAB TCF v2.3 eller Google Consent Mode v2 observerades vid vår kontroll. 14 tredjepartsförfrågningar upptäcktes från 4 leverantörer.

Cookies

8

Tredjepart

0

Spårare

14

Leverantörer

4

Samtyckesbanner

Osano

Skanningar

1

Vad den här konfigurationen saknar

  • Google-taggar observerades, men Google Consent Mode v2 upptäcktes inte.

Efterlevnad per målgrupp

Europeiska unionen

✗ Ej uppfylld

GDPR + ePrivacy · Föregående samtycke (opt-in)

Storbritannien

✗ Ej uppfylld

UK GDPR + PECR · Samtyckesbaserad

USA

✓ Uppfyller denna modell

CCPA/CPRA + state laws · Information och opt-out

Kanada

! Kräver uppmärksamhet

PIPEDA + Québec Law 25 · Samtyckesbaserad

Brasilien

! Kräver uppmärksamhet

LGPD · Samtyckesbaserad

Skannad från EU; webbplatser kan visa andra banners eller annan spårning för andra regioner. Bedömningarna speglar observerat beteende mätt mot varje målgrupps regler.

Anslutningssäkerhet

HTTPS stöds

Omdirigerar HTTP till HTTPS

HSTS

Content Security Policy

Cookies

8 cookies upptäckta: 0 nödvändiga, 5 analys, 0 marknadsföring

Totalt

8

Nödvändiga

0

Funktionella

2

Analys

5

Marknadsföring

0

Okänd

1

Filtrera efter kategori
Namn Domän Kategori Leverantör Utgår Säker HttpOnly Part
_ga före samtycke .abbottfh.com Analytics Google Analytics 1.1 yr livslängd över 13 månader 1st
_gat_gtag_UA_48086313_1 före samtycke .abbottfh.com Analytics Google Analytics Utgången 1st
_ga_FDMLDVNYJG före samtycke .abbottfh.com Analytics Google Analytics 1.1 yr livslängd över 13 månader 1st
_ga_R30E4QH7G5 före samtycke .abbottfh.com Analytics Google Analytics 1.1 yr livslängd över 13 månader 1st
_gid före samtycke .abbottfh.com Analytics Google Analytics 1 d 1st
AWSALB före samtycke www.abbottfh.com Functional Amazon Web Services 7 d 1st
AWSALBCORS före samtycke www.abbottfh.com Functional Amazon Web Services 7 d 1st
tcouuid före samtycke www.abbottfh.com Unknown - Utgången 1st

Webbläsarlagring satt av webbplatsen

Namn Domän Part
_1785176846034 satt av cmp.osano.com/osano.js:1:54279 https://www.abbottfh.com 1st före samtycke
osano_consentmanager_tattles satt av cmp.osano.com/osano.js:1:116939 https://www.abbottfh.com 1st före samtycke
_1785176850802 satt av cmp.osano.com/osano.js:1:54279 https://www.abbottfh.com 1st före samtycke
_1785176850674 satt av cmp.osano.com/osano.js:1:54279 https://www.abbottfh.com 1st före samtycke
_1785176851147 satt av cmp.osano.com/osano.js:1:54279 https://www.abbottfh.com 1st före samtycke
_1785176853403 satt av cmp.osano.com/osano.js:1:54279 https://www.abbottfh.com 1st före samtycke
_1785176853576 satt av cmp.osano.com/osano.js:1:54279 https://www.abbottfh.com 1st före samtycke
_1785176853380 satt av cmp.osano.com/osano.js:1:54279 https://www.abbottfh.com 1st före samtycke
_1785176855279 satt av cmp.osano.com/osano.js:1:54279 https://www.abbottfh.com 1st före samtycke
_1785176855207 satt av cmp.osano.com/osano.js:1:54279 https://www.abbottfh.com 1st före samtycke
_1785176856871 satt av cmp.osano.com/osano.js:1:54279 https://www.abbottfh.com 1st före samtycke

Tredjepartsspårare

14 förfrågningar upptäckta från 4 leverantörer: Google LLC, Amazon, Cloudflare Inc., Osano

Analytics

2

Marketing

0

Necessary

8

Functional

1

Other

3

Leverantör Kategori Typ Domän
Google LLC före samtycke Google Tag Manager Analytics script www.googletagmanager.com
Google LLC före samtycke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) Analytics script region1.analytics.google.com
Google LLC före samtycke Google Maps API Functional script maps.googleapis.com
Amazon Amazon tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script d1v2hfhsvnke6s.cloudfront.net
Amazon Amazon tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script s3.amazonaws.com
Cloudflare Inc. Cloudflare CDNJS Necessary script cdnjs.cloudflare.com
Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script ajax.googleapis.com
Google LLC Google Fonts stylesheet Necessary script fonts.googleapis.com
Google LLC Google Fonts files Necessary script fonts.gstatic.com
Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script www.google.dk
Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script maps.gstatic.com
Google LLC före samtycke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown script www.google-analytics.com
Google LLC före samtycke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown script stats.g.doubleclick.net
Osano Osano tracker domain (source: Disconnect.me, category: ConsentManagers) Unknown script cmp.osano.com

Skanningshistorik

En slutförd skanning: cookies och spårare från skanningen den 27 juli 2026.

Senaste skanningarna

27 juli 2026 8 14

Är abbottfh.com din webbplats?

Gör anspråk på den för att övervaka dina cookies och spårare, sätta upp en regelrätt samtyckesbanner med automatisk skriptblockering och hålla din cookiepolicy uppdaterad.