Skip to main content
afaplan.pt

afaplan.pt

https://afaplan.pt

Senast skannad 30 juli 2026

En cookieskanning av afaplan.pt slutförd den 30 juli 2026 hittade 14 cookies och 6 spårningsförfrågningar från tredje part. Bedömningen omfattade 6 sidor fördelade på 6 unika sidmallar. Ingen plattform för samtyckeshantering upptäcktes. Med 6 tredjepartsförfrågningar från 4 leverantörer uppfyller webbplatsen kanske inte GDPR- och ePrivacy-kraven.

Cookies

14

Tredjepart

7

Spårare

6

Leverantörer

4

Samtyckesbanner

Ingen upptäckt

Skanningar

1

Vad den här konfigurationen saknar

  • Ingen plattform för samtyckeshantering upptäcktes.
  • Google-taggar observerades, men Google Consent Mode v2 upptäcktes inte.

Efterlevnad per målgrupp

Europeiska unionen

✗ Ej uppfylld

GDPR + ePrivacy · Föregående samtycke (opt-in)

Storbritannien

✗ Ej uppfylld

UK GDPR + PECR · Samtyckesbaserad

USA

! Kräver uppmärksamhet

CCPA/CPRA + state laws · Information och opt-out

Kanada

! Kräver uppmärksamhet

PIPEDA + Québec Law 25 · Samtyckesbaserad

Brasilien

! Kräver uppmärksamhet

LGPD · Samtyckesbaserad

Skannad från EU; webbplatser kan visa andra banners eller annan spårning för andra regioner. Bedömningarna speglar observerat beteende mätt mot varje målgrupps regler.

Anslutningssäkerhet

HTTPS stöds

Omdirigerar HTTP till HTTPS

HSTS

Content Security Policy

Cookies

14 cookies upptäckta: 2 nödvändiga, 12 analys, 0 marknadsföring, 7 tredjepartscookies

Totalt

14

Nödvändiga

2

Funktionella

0

Analys

12

Marknadsföring

0

Okänd

0

7 tredjepartscookies upptäckta

Tredjepartscookies kräver uttryckligt användarsamtycke enligt GDPR/ePrivacy.

Filtrera efter kategori
Namn Domän Kategori Leverantör Utgår Säker HttpOnly Part
_ga före samtycke .afaplan.pt Analytics Google Analytics 1.1 yr livslängd över 13 månader 1st
_ga före samtycke .afaplan.com Analytics Google Analytics 1.1 yr livslängd över 13 månader 3rd
_gat före samtycke .afaplan.pt Analytics Google Analytics Utgången 1st
_gat före samtycke .afaplan.com Analytics Google Analytics Utgången 3rd
_gat_gtag_UA_118275670_1 före samtycke .afaplan.com Analytics Google Analytics Utgången 3rd
_gat_gtag_UA_118275670_1 före samtycke .afaplan.pt Analytics Google Analytics Utgången 1st
_ga_9R5E5K88S2 före samtycke .afaplan.pt Analytics Google Analytics 1.1 yr livslängd över 13 månader 1st
_ga_9R5E5K88S2 före samtycke .afaplan.com Analytics Google Analytics 1.1 yr livslängd över 13 månader 3rd
_ga_CGW66G4YGT före samtycke .afaplan.com Analytics Google Analytics 1.1 yr livslängd över 13 månader 3rd
_ga_CGW66G4YGT före samtycke .afaplan.pt Analytics Google Analytics 1.1 yr livslängd över 13 månader 1st
_gid före samtycke .afaplan.pt Analytics Google Analytics 1 d 1st
_gid före samtycke .afaplan.com Analytics Google Analytics 1 d 3rd
PHPSESSID afaplan.pt Necessary PHP Session 1st
PHPSESSID afaplan.com Necessary PHP Session 3rd

Tredjepartsspårare

6 förfrågningar upptäckta från 4 leverantörer: Cloudflare Inc., Google LLC, MyFonts, UNPKG

Analytics

3

Marketing

0

Necessary

2

Functional

0

Other

1

Leverantör Kategori Typ Domän
Cloudflare Inc. före samtycke Cloudflare Web Analytics Analytics script static.cloudflareinsights.com
Google LLC före samtycke Google Tag Manager Analytics script www.googletagmanager.com
MyFonts före samtycke MyFonts tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) Analytics script hello.myfonts.net
Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script ajax.googleapis.com
UNPKG UNPKG tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script unpkg.com
Google LLC före samtycke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown script www.google-analytics.com

Skanningshistorik

En slutförd skanning: cookies och spårare från skanningen den 30 juli 2026.

Senaste skanningarna

30 juli 2026 14 6

Är afaplan.pt din webbplats?

Gör anspråk på den för att övervaka dina cookies och spårare, sätta upp en regelrätt samtyckesbanner med automatisk skriptblockering och hålla din cookiepolicy uppdaterad.