Skip to main content
allergyandasthmawellness.com

allergyandasthmawellness.com

https://allergyandasthmawellness.com

Senast skannad 1 augusti 2026

En cookieskanning av allergyandasthmawellness.com genomförd den 1 augusti 2026 hittade 18 cookies och 19 spårningsförfrågningar från tredje part. Bedömningen omfattade 10 sidor fördelade på 10 unika sidmallar. Webbplatsen använder CookieYes som sin plattform för samtyckeshantering. Varken IAB TCF v2.3 eller Google Consent Mode v2 observerades vid vår kontroll. 19 tredjepartsförfrågningar upptäcktes från 11 leverantörer.

Cookies

18

Tredjepart

0

Spårare

19

Leverantörer

11

Samtyckesbanner

CookieYes

Skanningar

1

Vad den här konfigurationen saknar

  • Google-taggar observerades, men Google Consent Mode v2 upptäcktes inte.

Efterlevnad per målgrupp

Europeiska unionen

✗ Ej uppfylld

GDPR + ePrivacy · Föregående samtycke (opt-in)

Storbritannien

✗ Ej uppfylld

UK GDPR + PECR · Samtyckesbaserad

USA

✓ Uppfyller denna modell

CCPA/CPRA + state laws · Information och opt-out

Kanada

! Kräver uppmärksamhet

PIPEDA + Québec Law 25 · Samtyckesbaserad

Brasilien

! Kräver uppmärksamhet

LGPD · Samtyckesbaserad

Skannad från EU; webbplatser kan visa andra banners eller annan spårning för andra regioner. Bedömningarna speglar observerat beteende mätt mot varje målgrupps regler.

Anslutningssäkerhet

HTTPS stöds

Omdirigerar HTTP till HTTPS

HSTS

Content Security Policy

Cookies

18 cookies upptäckta: 2 nödvändiga, 3 analys, 0 marknadsföring

Totalt

18

Nödvändiga

2

Funktionella

1

Analys

3

Marknadsföring

0

Okänd

12

Filtrera efter kategori
Namn Domän Kategori Leverantör Utgår Säker HttpOnly Part
_ga före samtycke .allergyandasthmawellness.com Analytics Google Analytics 1.1 yr livslängd över 13 månader 1st
_ga_PPPE4KNZW6 före samtycke .allergyandasthmawellness.com Analytics Google Analytics 1.1 yr livslängd över 13 månader 1st
_gcl_au före samtycke .allergyandasthmawellness.com Analytics Google Analytics 90 d 1st
cookieyes-consent allergyandasthmawellness.com Functional CookieYes 365 d 1st
cf_clearance .allergyandasthmawellness.com Necessary Cloudflare 365 d 1st
__cf_bm .allergyandasthmawellness.com Necessary Cloudflare Utgången 1st
57927 före samtycke allergyandasthmawellness.com Unknown - Utgången 1st
57928 före samtycke allergyandasthmawellness.com Unknown - Utgången 1st
57941 före samtycke allergyandasthmawellness.com Unknown - Utgången 1st
57942 före samtycke allergyandasthmawellness.com Unknown - Utgången 1st
58305 före samtycke allergyandasthmawellness.com Unknown - Utgången 1st
58306 före samtycke allergyandasthmawellness.com Unknown - Utgången 1st
58312 före samtycke allergyandasthmawellness.com Unknown - Utgången 1st
58313 före samtycke allergyandasthmawellness.com Unknown - Utgången 1st
59941 före samtycke allergyandasthmawellness.com Unknown - Utgången 1st
59942 före samtycke allergyandasthmawellness.com Unknown - Utgången 1st
brandcdn_uid före samtycke allergyandasthmawellness.com Unknown - 365 d 1st
scct före samtycke allergyandasthmawellness.com Unknown - 1 d 1st

Webbläsarlagring satt av webbplatsen

Namn Domän Part
_gcl_ls satt av www.googletagmanager.com/gtm.js https://allergyandasthmawellness.com 1st före samtycke
Cs3cCJnr8_cDEPbguOcD,18008626844_expiresAt satt av www.gstatic.com/call-tracking_9.js:103:247 https://allergyandasthmawellness.com 1st före samtycke
Cs3cCJnr8_cDEPbguOcD,18008626844 satt av www.gstatic.com/call-tracking_9.js:103:286 https://allergyandasthmawellness.com 1st före samtycke
KYJvCPmc_eIBEPbguOcD,8008626844_expiresAt satt av www.gstatic.com/call-tracking_9.js:103:247 https://allergyandasthmawellness.com 1st före samtycke
KYJvCPmc_eIBEPbguOcD,8008626844 satt av www.gstatic.com/call-tracking_9.js:103:286 https://allergyandasthmawellness.com 1st före samtycke
57942 satt av nexus.ensighten.com/Bootstrap.js:78:99 https://allergyandasthmawellness.com 1st före samtycke
58312 satt av nexus.ensighten.com/Bootstrap.js:78:99 https://allergyandasthmawellness.com 1st före samtycke
58313 satt av nexus.ensighten.com/Bootstrap.js:78:99 https://allergyandasthmawellness.com 1st före samtycke
59942 satt av nexus.ensighten.com/Bootstrap.js:78:99 https://allergyandasthmawellness.com 1st före samtycke
57928 satt av nexus.ensighten.com/Bootstrap.js:78:99 https://allergyandasthmawellness.com 1st före samtycke
58306 satt av nexus.ensighten.com/Bootstrap.js:78:99 https://allergyandasthmawellness.com 1st före samtycke
59941 satt av nexus.ensighten.com/Bootstrap.js:78:99 https://allergyandasthmawellness.com 1st före samtycke
57927 satt av nexus.ensighten.com/Bootstrap.js:78:99 https://allergyandasthmawellness.com 1st före samtycke
57941 satt av nexus.ensighten.com/Bootstrap.js:78:99 https://allergyandasthmawellness.com 1st före samtycke
58305 satt av nexus.ensighten.com/Bootstrap.js:78:99 https://allergyandasthmawellness.com 1st före samtycke

Tredjepartsspårare

19 förfrågningar upptäckta från 11 leverantörer: adservices.brandcdn.com, Google LLC, Microsoft, tag.brandcdn.com, www.google.com...

Analytics

7

Marketing

3

Necessary

5

Functional

1

Other

3

Leverantör Kategori Typ Domän
adservices.brandcdn.com före samtycke Analytics script adservices.brandcdn.com
Google LLC före samtycke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Analytics script www.gstatic.com
Google LLC före samtycke Google Tag Manager Analytics script www.googletagmanager.com
Google LLC före samtycke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) Analytics script region1.analytics.google.com
Microsoft före samtycke Microsoft tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) Analytics script www.clarity.ms
tag.brandcdn.com före samtycke Analytics script tag.brandcdn.com
www.google.com före samtycke Analytics fetch www.google.com
Google LLC före samtycke Google reCAPTCHA bot protection Functional script www.google.com
CHEQ före samtycke CHEQ tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script nexus.ensighten.com
ConstantContact före samtycke ConstantContact tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script static.ctctcdn.com
Meta Platforms, Inc. före samtycke Facebook SDK / Pixel Marketing script connect.facebook.net
Amazon Amazon tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script d1eoo1tco6rr5e.cloudfront.net
Cloudflare Inc. Cloudflare CDNJS Necessary script cdnjs.cloudflare.com
Google LLC Google Fonts files Necessary script fonts.gstatic.com
Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script www.google.dk
Google LLC Google Fonts stylesheet Necessary script fonts.googleapis.com
Google LLC före samtycke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown script www.googleadservices.com
Google LLC före samtycke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown script ad.doubleclick.net
The Trade Desk före samtycke The Trade Desk tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown pixel insight.adsrvr.org

Skanningshistorik

En slutförd skanning: cookies och spårare från skanningen den 1 augusti 2026.

Senaste skanningarna

1 augusti 2026 18 19

Är allergyandasthmawellness.com din webbplats?

Gör anspråk på den för att övervaka dina cookies och spårare, sätta upp en regelrätt samtyckesbanner med automatisk skriptblockering och hålla din cookiepolicy uppdaterad.