Skip to main content
amicoapps.com

amicoapps.com

https://amicoapps.com

Senast skannad 22 juli 2026

En cookieskanning av amicoapps.com genomförd den 22 juli 2026 hittade 10 cookies och 16 spårningsförfrågningar från tredje part. Bedömningen omfattade 10 sidor fördelade på 10 unika sidmallar. Ingen plattform för samtyckeshantering upptäcktes. Med 16 tredjepartsförfrågningar från 2 leverantörer uppfyller webbplatsen kanske inte GDPR- och ePrivacy-kraven.

Cookies

10

Tredjepart

0

Spårare

16

Leverantörer

2

Samtyckesbanner

Ingen upptäckt

Skanningar

1

Vad den här konfigurationen saknar

  • Ingen plattform för samtyckeshantering upptäcktes.
  • Google-taggar observerades, men Google Consent Mode v2 upptäcktes inte.

Efterlevnad per målgrupp

Europeiska unionen

✗ Ej uppfylld

GDPR + ePrivacy · Föregående samtycke (opt-in)

Storbritannien

✗ Ej uppfylld

UK GDPR + PECR · Samtyckesbaserad

USA

! Kräver uppmärksamhet

CCPA/CPRA + state laws · Information och opt-out

Kanada

! Kräver uppmärksamhet

PIPEDA + Québec Law 25 · Samtyckesbaserad

Brasilien

! Kräver uppmärksamhet

LGPD · Samtyckesbaserad

Skannad från EU; webbplatser kan visa andra banners eller annan spårning för andra regioner. Bedömningarna speglar observerat beteende mätt mot varje målgrupps regler.

Cookies

10 cookies upptäckta: 0 nödvändiga, 10 analys, 0 marknadsföring

Totalt

10

Nödvändiga

0

Funktionella

0

Analys

10

Marknadsföring

0

Okänd

0

Filtrera efter kategori
Namn Domän Kategori Leverantör Utgår Säker HttpOnly Part
_ga före samtycke .amicoapps.com Analytics Google Analytics 1.1 yr 1st
_gat_gtag_UA_215076479_1 före samtycke .amicoapps.com Analytics Google Analytics Utgången 1st
_gauges_unique före samtycke amicoapps.com Analytics Google Analytics 358 d 1st
_gauges_unique_day före samtycke amicoapps.com Analytics Google Analytics Utgången 1st
_gauges_unique_hour före samtycke amicoapps.com Analytics Google Analytics Utgången 1st
_gauges_unique_month före samtycke amicoapps.com Analytics Google Analytics 24 d 1st
_gauges_unique_year före samtycke amicoapps.com Analytics Google Analytics 358 d 1st
_ga_78YJLDZ4PS före samtycke .amicoapps.com Analytics Google Analytics 1.1 yr 1st
_ga_BH5FMN45D9 före samtycke .amicoapps.com Analytics Google Analytics 1.1 yr 1st
_gid före samtycke .amicoapps.com Analytics Google Analytics Utgången 1st

Tredjepartsspårare

16 förfrågningar upptäckta från 2 leverantörer: Google LLC, ReportGarden

Analytics

3

Marketing

1

Necessary

7

Functional

1

Other

4

Leverantör Kategori Typ Domän
Google LLC före samtycke Google Tag Manager Analytics script www.googletagmanager.com
Google LLC före samtycke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) Analytics script region1.analytics.google.com
ReportGarden före samtycke ReportGarden tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) Analytics script secure.gaug.es
Google LLC före samtycke Google reCAPTCHA bot protection Functional script www.google.com
Google LLC före samtycke YouTube embedded video Marketing iframe www.youtube.com
Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script www.google.dk
Google LLC Google Fonts files Necessary script fonts.gstatic.com
Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script i.ytimg.com
Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script www.gstatic.com
Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script rr1---sn-bavc5ajvooxju-j2il.googlevideo.com
Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script jnn-pa.googleapis.com
Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script yt3.ggpht.com
Google LLC före samtycke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown script www.google-analytics.com
Google LLC före samtycke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown script stats.g.doubleclick.net
Google LLC före samtycke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown script region1.google-analytics.com
Google LLC före samtycke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown script googleads.g.doubleclick.net

Skanningshistorik

En slutförd skanning: cookies och spårare från skanningen den 22 juli 2026.

Senaste skanningarna

22 juli 2026 10 16

Är amicoapps.com din webbplats?

Gör anspråk på den för att övervaka dina cookies och spårare, sätta upp en regelrätt samtyckesbanner med automatisk skriptblockering och hålla din cookiepolicy uppdaterad.