Skip to main content
corcentric.com

corcentric.com

https://corcentric.com

Senast skannad 20 juli 2026

En cookieskanning av corcentric.com genomförd den 20 juli 2026 hittade 27 cookies och 54 spårningsförfrågningar från tredje part. Bedömningen omfattade 10 sidor fördelade på 10 unika sidmallar. Webbplatsen använder TrustArc som sin plattform för samtyckeshantering. Varken IAB TCF v2.3 eller Google Consent Mode v2 observerades vid vår kontroll. 54 tredjepartsförfrågningar upptäcktes från 26 leverantörer.

Cookies

27

Tredjepart

0

Spårare

54

Leverantörer

26

Samtyckesbanner

TrustArc

Skanningar

1

Vad den här konfigurationen saknar

  • Google-taggar observerades, men Google Consent Mode v2 upptäcktes inte.

Efterlevnad per målgrupp

Europeiska unionen

✗ Ej uppfylld

GDPR + ePrivacy · Föregående samtycke (opt-in)

Storbritannien

✗ Ej uppfylld

UK GDPR + PECR · Samtyckesbaserad

USA

✓ Uppfyller denna modell

CCPA/CPRA + state laws · Information och opt-out

Kanada

! Kräver uppmärksamhet

PIPEDA + Québec Law 25 · Samtyckesbaserad

Brasilien

! Kräver uppmärksamhet

LGPD · Samtyckesbaserad

Skannad från EU; webbplatser kan visa andra banners eller annan spårning för andra regioner. Bedömningarna speglar observerat beteende mätt mot varje målgrupps regler.

Cookies

27 cookies upptäckta: 1 nödvändiga, 11 analys, 0 marknadsföring

Totalt

27

Nödvändiga

1

Funktionella

0

Analys

11

Marknadsföring

0

Okänd

15

Filtrera efter kategori
Namn Domän Kategori Leverantör Utgår Säker HttpOnly Part
hubspotutk före samtycke .corcentric.com Analytics HubSpot 173 d 1st
_ga före samtycke .corcentric.com Analytics Google Analytics 1.1 yr 1st
_gat_UA-4207935-24 före samtycke .corcentric.com Analytics Google Analytics Utgången 1st
_ga_DVP9QZBSHS före samtycke .corcentric.com Analytics Google Analytics 1.1 yr 1st
_gcl_au före samtycke .corcentric.com Analytics Google Analytics 83 d 1st
_gid före samtycke .corcentric.com Analytics Google Analytics Utgången 1st
_pk_id.19018.94df före samtycke www.corcentric.com Analytics Matomo 1.1 yr 1st
_pk_ses.19018.94df före samtycke www.corcentric.com Analytics Matomo Utgången 1st
__hssc före samtycke .corcentric.com Analytics HubSpot Utgången 1st
__hssrc före samtycke .corcentric.com Analytics HubSpot Session 1st
__hstc före samtycke .corcentric.com Analytics HubSpot 173 d 1st
__cf_bm .corcentric.com Necessary Cloudflare Utgången 1st
dpi_utmOrigVals före samtycke .corcentric.com Unknown - 173 d 1st
notice_behavior före samtycke .corcentric.com Unknown - Session 1st
pll_language före samtycke www.corcentric.com Unknown - 358 d 1st
TAsessionID före samtycke .corcentric.com Unknown - Utgången 1st
_an_uid före samtycke www.corcentric.com Unknown - Utgången 1st
_cq_duid före samtycke .corcentric.com Unknown - 84 d 1st
_cq_session före samtycke .corcentric.com Unknown - 1.1 yr 1st
_cq_suid före samtycke .corcentric.com Unknown - Session 1st
_gd_session före samtycke www.corcentric.com Unknown - Utgången 1st
_gd_svisitor före samtycke www.corcentric.com Unknown - 1.1 yr 1st
_gd_visitor före samtycke www.corcentric.com Unknown - 1.1 yr 1st
_mkto_trk före samtycke .corcentric.com Unknown - 1.1 yr 1st
_zitok före samtycke .www.corcentric.com Unknown - 358 d 1st
__qca före samtycke .corcentric.com Unknown - 1.1 yr 1st
__q_state_H5z3V6apDnB2jNwL före samtycke .corcentric.com Unknown - 1.1 yr 1st

Tredjepartsspårare

54 förfrågningar upptäckta från 26 leverantörer: Adobe, Cloudflare Inc., Demandbase, FunctionalSoftware, Google LLC...

Analytics

11

Marketing

27

Necessary

8

Functional

2

Other

6

Leverantör Kategori Typ Domän
Adobe före samtycke Adobe tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) Analytics script 787-pwo-482.mktoresp.com
Cloudflare Inc. före samtycke Cloudflare Web Analytics Analytics script static.cloudflareinsights.com
Demandbase före samtycke Demandbase tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) Analytics script tag.demandbase.com
Demandbase före samtycke Demandbase tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) Analytics script s.company-target.com
FunctionalSoftware före samtycke FunctionalSoftware tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) Analytics script o209747.ingest.us.sentry.io
Google LLC före samtycke Google Tag Manager Analytics script www.googletagmanager.com
Google LLC före samtycke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) Analytics script region1.analytics.google.com
HubSpot Inc. före samtycke HubSpot analytics Analytics script js.hs-analytics.net
Mouseflow före samtycke Mouseflow tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) Analytics script cdn.mouseflow.com
ZoomInfo före samtycke ZoomInfo tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) Analytics script js.zi-scripts.com
ZoomInfo före samtycke ZoomInfo tracker domain (source: Disconnect.me, category: Analytics) Analytics script ws-assets.zoominfo.com
Google LLC före samtycke Google reCAPTCHA bot protection Functional script google.com
HubSpot Inc. före samtycke HubSpot forms Functional script js.hsforms.net
6sense före samtycke 6sense tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script j.6sc.co
6sense före samtycke 6sense tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script epsilon.6sense.com
Adobe Marketo före samtycke Marketo Munchkin tracking Marketing script munchkin.marketo.net
G2 före samtycke G2 tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script www.g2.com
G2 före samtycke G2 tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script tracking.g2crowd.com
HubSpot före samtycke HubSpot tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script js.hs-banner.com
HubSpot före samtycke HubSpot tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script forms.hscollectedforms.net
HubSpot före samtycke HubSpot tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script api.hubapi.com
HubSpot före samtycke HubSpot tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script js-na1.hs-scripts.com
HubSpot Inc. före samtycke HubSpot tracking script Marketing script js.hs-scripts.com
HubSpot Inc. före samtycke HubSpot collected forms Marketing script js.hscollectedforms.net
HubSpot Inc. före samtycke HubSpot ads pixel Marketing pixel js.hsadspixel.net
HubSpot Inc. före samtycke HubSpot marketing & CRM Marketing script js.hubspot.com
IndexExchange före samtycke IndexExchange tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing pixel dsum-sec.casalemedia.com
LinkedIn Corporation före samtycke LinkedIn Insight Tag Marketing script snap.licdn.com
LinkedIn Corporation före samtycke LinkedIn Ads tracking Marketing pixel px.ads.linkedin.com
LiveRamp före samtycke LiveRamp tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script id.rlcdn.com
Magnite före samtycke Magnite tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script pixel.rubiconproject.com
Microsoft före samtycke Microsoft tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script secure.adnxs.com
Microsoft före samtycke Microsoft tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing pixel bat.bing.com
NextRoll före samtycke NextRoll tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script s.adroll.com
Nexxen före samtycke Nexxen tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script partners.tremorhub.com
Qualified före samtycke Qualified tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script js.qualified.com
Quantcast före samtycke Quantcast tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script secure.quantserve.com
Quantcast före samtycke Quantcast tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script rules.quantcount.com
Quora före samtycke Quora tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script a.quora.com
ZoomInfo före samtycke ZoomInfo tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script tags.clickagy.com
Google LLC Google Fonts stylesheet Necessary script fonts.googleapis.com
Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script www.gstatic.com
Google LLC Google Fonts files Necessary script fonts.gstatic.com
Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script www.google.dk
HubSpot HubSpot tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script static.hsappstatic.net
HubSpot HubSpot tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script forms.hsforms.com
HubSpot HubSpot tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script perf-na1.hsforms.com
Volentio JSD Volentio JSD tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script cdn.jsdelivr.net
CHEQ före samtycke CHEQ tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingInvasive) Unknown script www.clickcease.com
CHEQ före samtycke CHEQ tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingInvasive) Unknown script ob.thisgreencolumn.com
Google LLC före samtycke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown script www.google-analytics.com
Google LLC före samtycke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown script ad.doubleclick.net
The Trade Desk före samtycke The Trade Desk tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown pixel js.adsrvr.org
TrustARC TrustARC tracker domain (source: Disconnect.me, category: ConsentManagers) Unknown script consent.trustarc.com

Skanningshistorik

En slutförd skanning: cookies och spårare från skanningen den 20 juli 2026.

Senaste skanningarna

20 juli 2026 27 54

Är corcentric.com din webbplats?

Gör anspråk på den för att övervaka dina cookies och spårare, sätta upp en regelrätt samtyckesbanner med automatisk skriptblockering och hålla din cookiepolicy uppdaterad.