Skip to main content
ludodobola.com

ludodobola.com

https://ludodobola.com

Senast skannad 20 oktober 2026

En cookieskanning av ludodobola.com genomförd den 20 oktober 2026 hittade 5 cookies och 18 spårningsförfrågningar från tredje part. Bedömningen omfattade 10 sidor fördelade på 10 unika sidmallar. Ingen plattform för samtyckeshantering upptäcktes. Med 18 tredjepartsförfrågningar från 5 leverantörer uppfyller webbplatsen kanske inte GDPR- och ePrivacy-kraven.

Cookies

5

Tredjepart

0

Spårare

18

Leverantörer

5

Samtyckesbanner

Ingen upptäckt

Skanningar

1

Vad den här konfigurationen saknar

  • Ingen plattform för samtyckeshantering upptäcktes.
  • Google-taggar observerades, men Google Consent Mode v2 upptäcktes inte.

Efterlevnad per målgrupp

Europeiska unionen

✗ Ej uppfylld

GDPR + ePrivacy · Föregående samtycke (opt-in)

Storbritannien

✗ Ej uppfylld

UK GDPR + PECR · Samtyckesbaserad

USA

! Kräver uppmärksamhet

CCPA/CPRA + state laws · Information och opt-out

Kanada

! Kräver uppmärksamhet

PIPEDA + Québec Law 25 · Samtyckesbaserad

Brasilien

! Kräver uppmärksamhet

LGPD · Samtyckesbaserad

Skannad från EU; webbplatser kan visa andra banners eller annan spårning för andra regioner. Bedömningarna speglar observerat beteende mätt mot varje målgrupps regler.

Anslutningssäkerhet

HTTPS stöds

✓

Omdirigerar HTTP till HTTPS

✓

HSTS

✗

Content Security Policy

✗

Cookies

5 cookies upptäckta: 1 nödvändiga, 3 analys, 0 marknadsföring

Totalt

5

Nödvändiga

1

Funktionella

0

Analys

3

Marknadsföring

0

Okänd

1

Filtrera efter kategori
Namn Domän Kategori Leverantör Utgår Säker HttpOnly Part
_ga före samtycke .ludodobola.com Analytics Google Analytics 1.1 yr livslängd över 13 månader – – 1st
_gat före samtycke .ludodobola.com Analytics Google Analytics Utgången – – 1st
_gid före samtycke .ludodobola.com Analytics Google Analytics 1 d – – 1st
__eoi .ludodobola.com Necessary Google AdSense 180 d ✓ – 1st
ludop före samtycke ludodobola.com Unknown - 15 d – – 1st

Webbläsarlagring satt av webbplatsen

Namn Domän Part
__mg_probe__dhyr6qukn7k satt av jsc.mgid.com/132358.js:6:15433 https://ludodobola.com 1st före samtycke
__mg_probe__qusdksfv8d satt av jsc.mgid.com/132358.js:6:15433 https://ludodobola.com 1st före samtycke
_mgAgentDataParams satt av jsc.mgid.com/132358.js:6:15912 https://ludodobola.com 1st före samtycke
google_auto_fc_cmp_setting satt av pagead2.googlesyndication.com/show_ads_impl_fy2021.js:396:212 https://ludodobola.com 1st före samtycke
__test__1792530149319 satt av connect.facebook.net/:120:257 https://ludodobola.com 1st före samtycke
fbapc_577475042336822 satt av connect.facebook.net/:120:699 https://ludodobola.com 1st före samtycke
__mg_probe__eydevplgos9 satt av jsc.mgid.com/132358.js:6:15433 https://ludodobola.com 1st före samtycke
__mg_probe__z6bb8d59iih satt av jsc.mgid.com/132358.js:6:15433 https://ludodobola.com 1st före samtycke
__test__1792530153562 satt av connect.facebook.net/:120:257 https://ludodobola.com 1st före samtycke
_mgDimsData914280 satt av jsc.mgid.com/132358.js:6:15912 https://ludodobola.com 1st före samtycke
_mgVideoMetricsParams satt av jsc.mgid.com/132358.js:6:15912 https://ludodobola.com 1st före samtycke
MG_Session_pr satt av jsc.mgid.com/132358.js:6:15912 https://ludodobola.com 1st före samtycke
MG_Session_lu satt av jsc.mgid.com/132358.js:6:15912 https://ludodobola.com 1st före samtycke
MG_Session_lastUpdate satt av jsc.mgid.com/132358.js:6:15912 https://ludodobola.com 1st före samtycke
svspr satt av jsc.mgid.com/132358.js:163:25967 https://ludodobola.com 1st före samtycke
svsdsExpired satt av jsc.mgid.com/132358.js:163:27056 https://ludodobola.com 1st före samtycke
svsds satt av jsc.mgid.com/132358.js:163:27114 https://ludodobola.com 1st före samtycke
isSupportBlurEvent satt av jsc.mgid.com/132358.js:6:15912 https://ludodobola.com 1st före samtycke
transitionType satt av jsc.mgid.com/132358.js:6:15912 https://ludodobola.com 1st före samtycke
mgSnapShot satt av jsc.mgid.com/132358.js:6:15912 https://ludodobola.com 1st före samtycke
mgSnapShotGeneratedTime satt av jsc.mgid.com/132358.js:6:15912 https://ludodobola.com 1st före samtycke
mgSnapShotExpired satt av jsc.mgid.com/132358.js:6:15912 https://ludodobola.com 1st före samtycke
_mgPlacementV2:914280 satt av jsc.mgid.com/132358.js:6:15912 https://ludodobola.com 1st före samtycke
google_adsense_settings satt av pagead2.googlesyndication.com/show_ads_impl_fy2021.js:552:338 https://ludodobola.com 1st före samtycke
google_ama_settings satt av pagead2.googlesyndication.com/show_ads_impl_fy2021.js:148:3267 https://ludodobola.com 1st före samtycke
_mgSessionId satt av jsc.mgid.com/132358.js:6:15912 https://ludodobola.com 1st före samtycke
_mgSessionPagesNumber satt av jsc.mgid.com/132358.js:6:15912 https://ludodobola.com 1st före samtycke
_mgSessionsTimeList satt av jsc.mgid.com/132358.js:6:15912 https://ludodobola.com 1st före samtycke
_mgPage914280 satt av jsc.mgid.com/132358.js:6:15912 https://ludodobola.com 1st före samtycke
_mgPageTime914280 satt av jsc.mgid.com/132358.js:6:15912 https://ludodobola.com 1st före samtycke
_mgViewrate914280 satt av jsc.mgid.com/132358.js:6:15912 https://ludodobola.com 1st före samtycke
__id5test satt av cdn.id5-sync.com/id5-api.js:7:61793 https://ludodobola.com 1st före samtycke
id5id_privacy_exp satt av cdn.id5-sync.com/id5-api.js:7:61498 https://ludodobola.com 1st före samtycke
id5id_privacy satt av cdn.id5-sync.com/id5-api.js:7:61498 https://ludodobola.com 1st före samtycke
__mg_probe__lf4f239v satt av jsc.mgid.com/132358.js:6:15433 https://ludodobola.com 1st före samtycke
__mg_probe__okcrydmetus satt av jsc.mgid.com/132358.js:6:15433 https://ludodobola.com 1st före samtycke
__test__1792530153486 satt av connect.facebook.net/:120:257 https://ludodobola.com 1st före samtycke
__mg_probe__jysbavebo2b satt av jsc.mgid.com/132358.js:6:15433 https://ludodobola.com 1st före samtycke
__mg_probe__yaj6zgn8sj satt av jsc.mgid.com/132358.js:6:15433 https://ludodobola.com 1st före samtycke
__test__1792530153895 satt av connect.facebook.net/:120:257 https://ludodobola.com 1st före samtycke
__test__1792530156622 satt av connect.facebook.net/:120:257 https://ludodobola.com 1st före samtycke
__mg_probe__kbsbjdrzw3n satt av jsc.mgid.com/132358.js:6:15433 https://ludodobola.com 1st före samtycke
__mg_probe__523k07u2jhk satt av jsc.mgid.com/132358.js:6:15433 https://ludodobola.com 1st före samtycke
__mg_probe__k0z3x5evnlp satt av jsc.mgid.com/132358.js:6:15433 https://ludodobola.com 1st före samtycke
__mg_probe__tho4cm9q7yi satt av jsc.mgid.com/132358.js:6:15433 https://ludodobola.com 1st före samtycke
__test__1792530156767 satt av connect.facebook.net/:120:257 https://ludodobola.com 1st före samtycke
__mg_probe__fks707wa1dv satt av jsc.mgid.com/132358.js:6:15433 https://ludodobola.com 1st före samtycke
__mg_probe__utyhecqoko satt av jsc.mgid.com/132358.js:6:15433 https://ludodobola.com 1st före samtycke
__test__1792530158446 satt av connect.facebook.net/:120:257 https://ludodobola.com 1st före samtycke
__test__1792530158447 satt av connect.facebook.net/:120:257 https://ludodobola.com 1st före samtycke
__mg_probe__2tmkosxw2k7 satt av jsc.mgid.com/132358.js:6:15433 https://ludodobola.com 1st före samtycke
__mg_probe__mi760dlhluk satt av jsc.mgid.com/132358.js:6:15433 https://ludodobola.com 1st före samtycke
__test__1792530159482 satt av connect.facebook.net/:120:257 https://ludodobola.com 1st före samtycke
__test__1792530159483 satt av connect.facebook.net/:120:257 https://ludodobola.com 1st före samtycke
__mg_probe__6ug7gshvru8 satt av jsc.mgid.com/132358.js:6:15433 https://ludodobola.com 1st före samtycke
__mg_probe__gyx9392k1tp satt av jsc.mgid.com/132358.js:6:15433 https://ludodobola.com 1st före samtycke
__test__1792530159810 satt av connect.facebook.net/:120:257 https://ludodobola.com 1st före samtycke
__mg_probe__dw625s7ysbg satt av jsc.mgid.com/132358.js:6:15433 https://ludodobola.com 1st före samtycke
__mg_probe__752nk9tglef satt av jsc.mgid.com/132358.js:6:15433 https://ludodobola.com 1st före samtycke
__test__1792530161352 satt av connect.facebook.net/:120:257 https://ludodobola.com 1st före samtycke

Tredjepartsspårare

18 förfrågningar upptäckta från 5 leverantörer: Google LLC, ID5, Meta Platforms, Inc., MGID, Cloudflare Inc.

Analytics

0

Marketing

7

Necessary

8

Functional

0

Other

3

Leverantör Kategori Typ Domän
Google LLC före samtycke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script ep1.adtrafficquality.google
Google LLC före samtycke YouTube embedded video Marketing iframe www.youtube.com
ID5 före samtycke ID5 tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script cdn.id5-sync.com
ID5 före samtycke ID5 tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script lbs.eu-1-id5-sync.com
Meta Platforms, Inc. före samtycke Facebook social plugins Marketing iframe www.facebook.com
Meta Platforms, Inc. före samtycke Facebook SDK / Pixel Marketing script connect.facebook.net
MGID före samtycke MGID tracker domain (source: Disconnect.me, category: Advertising) Marketing script jsc.mgid.com
Cloudflare Inc. Cloudflare CDNJS Necessary script cdnjs.cloudflare.com
Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script ajax.googleapis.com
Google LLC Google Fonts stylesheet Necessary script fonts.googleapis.com
Google LLC Google Fonts files Necessary script fonts.gstatic.com
Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script i.ytimg.com
Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script www.gstatic.com
Google LLC Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script yt3.ggpht.com
Meta Platforms, Inc. Meta tracker domain (source: Disconnect.me, category: Content) Necessary script static.xx.fbcdn.net
Google LLC före samtycke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown script pagead2.googlesyndication.com
Google LLC före samtycke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown script www.google-analytics.com
Google LLC före samtycke Google tracker domain (source: Disconnect.me, category: FingerprintingGeneral) Unknown script googleads.g.doubleclick.net

Skanningshistorik

En slutförd skanning: cookies och spårare från skanningen den 20 oktober 2026.

Senaste skanningarna

20 oktober 2026 5 18

Är ludodobola.com din webbplats?

Gör anspråk på den för att övervaka dina cookies och spårare, sätta upp en regelrätt samtyckesbanner med automatisk skriptblockering och hålla din cookiepolicy uppdaterad.